dixi health logo n
obesity surgery cost and price
Sağlık yolculuğunuza İstanbul'da başlayın!..

İstanbul'da Biliopankreatik Diversiyon Cerrahisi

Bir tür kilo verme ameliyatı olan duodenal anahtarlı biliopankreatik bir saptırma, mideyi küçültür ve sindirim sürecini değiştirir. BPD / DS (Biliopankreatik Diversiyon / Duodenum Swich) ciddi obez insanların kilo vermesine ve sağlıklı kiloya dönmesine yardımcı olur. Ameliyat, vücuttaki kalori alımını ve gıda emilimini sınırlayarak kısıtlayıcı-malabsorptif bir teknik uygular.

Beslenme yetersizliği olasılığının yüksek olması nedeniyle nispeten daha karmaşık ve daha az yaygın bir ameliyattır. Bu ameliyatta gıda alımını kısıtlamak için midenin büyük bir kısmı alınır ve emilim bozukluğu için bir baypas oluşturulur. Bu şekilde gıda, vücuttaki yağ emilimini kısıtlamak için sindirim sisteminin önemli bir bölümünü atlar. Daha dramatik ve görünür sonuçlar için bu işlemde midenin yaklaşık% 80’i tamamen alınır.

Duodenal switch olarak da bilinen biliopankreatik diversiyon ameliyatı, obez veya fazla kilolu kişiler için kilo verme prosedürüdür. Araştırmaya göre bu prosedür daha yoğun ve daha görünür sonuçlar veriyor. Midenin büyük bir kısmı çıkarılır ve gıda alımını azaltmak için sadece% 20’si bırakılır. Kesik mide, yiyeceklerin duodenumu atlaması için ince bağırsağın alt kısmına bağlanır. Bu şekilde vücut, vücutta yağ açığına neden olan besinleri ememez. Sonuç olarak, vücutta normal ve sağlıklı bir vücut ağırlığına yol açan büyük yağ kaybı olur.

Biliyopankreatik bir saptırma iki şekilde gerçekleştirilebilir. Karında küçük kesiler veya anahtar deliği kesileri ile daha az yoğun bir işlem olan laparoskopik olarak yapılabilir. Laparoskop, ucunda kamera bulunan uzun ve esnek bir tıbbi alettir. Tıbbi cihazı aktarmak ve karın içinde çalışmak için vücuda yerleştirilir. Laparoskopik biliopankreatik diversiyon, daha hızlı iyileşme ve daha az hastane süresi ile nispeten daha hızlı bir işlemdir. Enfeksiyonlar veya fıtıklar gibi komplikasyon olasılığı da daha azdır.

Aksine, belirli durumlarda açık bir ameliyat da yapılabilir. Açık cerrahi tıbbi olarak daha invazivdir ve iyileşme daha uzun sürer.

İşlem süresi, gerçekleştirilen prosedürün türüne göre farklılık gösterebilir. Laparoskopik biliopankreatik bir saptırma genellikle ortalama 2 ila 3 saat sürer. Açık bir biliopankreatik diversiyon genellikle daha invaziv ve karmaşık bir prosedür olduğu için 3 saatten fazla sürer. Hangi prosedürün sizin için daha iyi olduğu konusunda doktorunuz size en iyi şekilde rehberlik edebilir.

Bu prosedür, Vücut Kitle İndeksi (BMI) 50’nin üzerinde olan ileri derecede obez kişiler için daha uygundur. Diyabet, hipertansiyon veya kardiyovasküler hastalık gibi obeziteye bağlı en az bir yandaş hastalığı olan herkes de bu ameliyat için iyi bir adaydır. Üstelik ideal aday, obez olan ve egzersiz, sağlıklı beslenme gibi ameliyatsız yöntemlerle kilo veremeyen kişidir.

Biliopankreatik Diversiyon Mide Cerrahisi fiyat istanbul türkiye
art face
mini gastric bypass before 3mini gastric bypass after 2

Biliopankreatik Diversiyon süreci

Mideyi küçültmek ve bağırsakları yeniden yönlendirmek için biliopankreatik saptırma ameliyatında 2 adım vardır:
 1. Tüp Mide: İlk aşamada mideyi küçültmek için tüp mide ameliyatı gerçekleştirilir. Biliopankreatik saptırma ameliyatında pilor kapağı ayrılmaz. Midenin yaklaşık %65 ila %70’i çıkarılarak kol şeklinde yeni bir mide oluşturulur.
 2. Yeniden Yönlendirme ve Bypass Aşaması: İkinci aşamada pilor kapakçığı bulunan mide ince bağırsağın alt kısmına bağlanır. Duodenumun ayrılarak geri kalan ince bağırsakların mideye bağlanmasıyla bir bypass oluşturulur. Basit bir ifadeyle onikiparmak bağırsağı, besin maddelerinin vücutta emilimini kısıtlamak için ayrılmıştır.

Biliopankreatik diversiyon ile ne kadar kilo kaybı sağlanabilir?

Duodenal switch ameliyatı veya biliopankreatik diversiyon, daha dramatik kilo kaybıyla sonuçlanan daha yoğun bir ameliyattır. Ameliyattan sonra 2 yıl içinde yaklaşık %80 ila %85 oranında kilo kaybı gerçekleşebilir. Bu ameliyatla kilo kaybı, ciddi malabsorbsiyon nedeniyle diğer bariatrik ameliyatlara göre biraz daha fazla olabilir.

Duodenal switch ameliyatının ne kadar güvenli olduğu genellikle insanlar için endişe verici bir konudur. Biliopankreatik saptırmanın riskleri diğer obezite cerrahisi ile aynıdır. Bu ameliyatla ilişkili kısa vadeli risklerden bazıları arasında enfeksiyonlar, anestezi reaksiyonları, kan pıhtıları ve şiddetli kanama yer alır. BPD/DS ameliyatının uzun vadeli riskleri arasında fıtıklar, ince bağırsak tıkanıklığı ve anastomoz sızıntıları yer alır.

Bir zayıflama ameliyatı olduğu için obez ve fazla kilolu bireyler için faydalıdır. Diyabet, uyku apnesi, hipertansiyon ve kalp hastalığı gibi kiloyla ilişkili bazı hastalıkların iyileştirilmesine ve hatta ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Biliopankreatik saptırmanın en belirgin faydaları şunlardır:

 1. Diğer obezite ameliyatlarına göre daha fazla kilo kaybı sağlanabilir.
 2. Diyabet tamamen remisyona girebilir.
 3. Damping sendromunun nadir görülmesi.
Biliopancreatic Diversion Surgery Turkey
biliopancreatic diversion surgery in turkey

İstanbul’da Kilo Verme Ameliyatı: Biliopankreatik Diversiyon

Kendinizi fit ve güzel hissetmek ve güzel görünmek için sağlığınız bir numaralı önceliğiniz olmalıdır. Türkiye, özellikle de İstanbul köklü bir sağlık turizmi sektörüne sahiptir. Obezite cerrahisi Türkiye’nin tıbbi uzmanlık alanlarından biridir ve şehrin her yerinde çok sayıda kalifiye cerrah bulunmaktadır.

Obezite prosedürleri de dahil olmak üzere tıbbi hizmetler için her yıl yaklaşık 1,2 milyon turist ağırlanmaktadır. O halde İstanbul’da nitelikli bir tıbbi ekibin yardımıyla kilo verme yolculuğunuza başlamak için bir sonraki adımı atın. İstanbul’da sağlam ve iyi yapılandırılmış bir medikal turizm sektörü insanlara birçok klinik ve hastane seçeneği sunmaktadır. Uçuş rezervasyonu, otel, transferler ve diğer günlük hizmetlerden her şeyi kapsayan kapsamlı paketler mevcuttur.

Biliopankreatik Diversiyon Duodenal Switch Ameliyatının Adımları Nelerdir?

İstanbul’da Biliopankreatik Diversiyon ameliyatı yaptırmayı mı düşünüyorsunuz? İşte süreç hakkında bilmeniz gerekenler…

1. Adım : Bilgi İçin Hasta Temsilcisiyle İletişime Geçme

Aşağıdaki konularda yardım almak için hasta danışmanımızla iletişime geçebilirsiniz:

 1. Vücut Kitle İndeksini (BMI) hesaplayın
 2. Sağlık geçmişiniz hakkında bilgi toplama
 3. Gastrik Bypass başta olmak üzere obezite ameliyatları hakkında detaylı bilgi alabilir ve kendinize en uygun seçeneği belirleyebilirsiniz.

Sağlık geçmişiniz deneyimli doktorlarımız tarafından titizlikle kontrol edildikten ve ameliyata onay alındıktan sonra tedavinizin sonraki aşamalarına geçebilirsiniz.

Size en iyi sağlık hizmetini sunmak için buradayız.

2. Adım – Havaalanında Karşılama ve Hastaneye Yatış

İstanbul’a vardığınızda karşılama ekibimiz sizi havaalanında bekliyor olacak.

VIP transfer aracımız sizi arabayla sadece 5 dakika uzaklıktaki hastaneye götürecektir.

Hastaneye yatış, hastanede yapılması gereken ameliyat işlemleri gibi tüm detaylarla biz ilgileneceğiz.

Ameliyatınızla ilgili gerekli evrakları imzalamak için de yanınızda olacağız.

Sağlığınız önceliğimizdir ve sizin için buradayız.

3. Adım – Testler ve Doktorunuzla Konsültasyon

Operasyona hazır olduğunuzdan emin olmak için aşağıdaki muayeneleri gerçekleştireceğiz:

 1. Akciğer Röntgeni
 2. Solunum fonksiyon testi
 3. Kan testi
 4. Elektrokardiyografi
 5. Ultrason
 6. Vücut kitle indeksi hesaplaması

Muayenelerinizin ardından psikiyatristler, dahiliye uzmanları ve anestezistler tarafından mülakata alınacaksınız.

4. Adım – Endoskopi ve Biliopankreatik Diversiyon

Gerekli tüm tetkiklerin ardından ameliyata hazır olacaksınız.

Biliopankreatik Diversiyon ameliyatı, midenizin ve ince bağırsağınızın yediğiniz yemeği işleme biçimini değiştirerek kilo vermenize yardımcı olan bir kilo verme prosedürüdür.

Ameliyat sırasında şunlar olur:

 1. İşlem sırasında size genel anestezi verilecek, bu da sizi uyutacak ve acı çekmemenizi sağlayacaktır.
 2. Cerrah karnınızda birkaç küçük kesi yapacak ve laparoskopu (içinde kamera bulunan ince, ışıklı bir tüp) ve diğer cerrahi aletleri yerleştirecektir.
 3. Cerrah daha sonra bu aletleri kullanarak midenizin üst kısmında yaklaşık yarım ons yiyecek alabilecek küçük bir kesim yapacaktır. Bu, yediğiniz yiyecek miktarını azaltır ve kendinizi daha çabuk tok hissetmenizi sağlar.
 4. Cerrah daha sonra ince bağırsağınızı kesecek ve onu yeni oluşturulan mide kesesine bağlayacaktır. Bu, yiyeceklerin ince bağırsağınızın bir kısmını atlamasına olanak tanır ve bu da vücudunuzun emdiği kalori ve besin miktarını azaltır.

Ameliyat genellikle yaklaşık 2-3 saat sürer ve çoğu hasta ameliyattan sonra iyileşmek için 3-4 gün hastanede kalır. Bu süre zarfında deneyimli sağlık personelimiz tarafından bakımınız yapılacak ve herhangi bir komplikasyon belirtisi açısından yakından takip edileceksiniz.

5. Adım – Hastaneden Taburcu

Ameliyatınız tamamlandıktan sonra iyileşmek için birkaç gün hastanemizde kalacaksınız.

Hastanede kaldığınız süre boyunca aşağıdakiler gerçekleşecektir:

 1. Ameliyattan sonra hissedebileceğiniz rahatsızlık veya ağrıyı hafifletmek için size ağrı kesici ilaç verilecektir.
 2. Sağlık personelimiz yaşamsal belirtilerinizi kontrol edecek ve normal şekilde iyileştiğinizden emin olacak.
 3. Kan pıhtılarını önlemek ve dolaşımı iyileştirmek için ayağa kalkıp hareket etmeniz teşvik edilecektir.
 4. Bariatrik diyetisyenimiz size beslenme önerileri sunacak ve yeni bir diyete geçiş yapmanıza yardımcı olacaktır.

6. Adım – Anlaşmalı Otelimizde Konaklama

Anlaşmalı otelimiz şunları sağlar:

 1. 5 yıldızlı konfor ve hizmet kalitesi ile konforlu bir konaklama.
 2. 7/24 oda servisi ve internet erişimi.
 3. Fiziksel ve zihinsel olarak iyileşmenize yardımcı olacak spa, spor salonu ve dinlenme tesisleri.

İstanbul’da yaptıracağınız biliopankreatik diversiyon ameliyatı sağlığınıza kavuşmanızı sağlayacaktır.

Daha sağlıklı bir yaşamın kapılarını açmanın güvenli ve etkili bir yoludur. 

Duodenum switch ile BPDS arasındaki fark nedir?

Biliopankreatik diversiyon ameliyatı iki şekilde yapılır. Bunlardan biri, midenin doğrudan ince bağırsağa bağlandığı, duodenum switch’i olmayan biliopankreatik saptırmadır. Başka bir yeniden yönlendirmeye gerek yoktur. Öte yandan, duodenum geçişli bir BPDS, duodenumun ince bağırsağın geri kalanından ayrılmasıdır. Midenin ince bağırsağın alt kısmına bağlanmasıyla yeniden yönlendirme veya bypass oluşturulur.

Biliopankreatik Diversiyon mu Gastrik Bypass mı?

İki bariatrik ameliyatı karşılaştırdığımızda, biliopankreatik diversiyonun daha fazla kilo kaybına neden olma eğilimi vardır. Biliopankreatik diversiyon ile yaklaşık %85 ​​ila %98 kilo kaybı sağlanabilirken normal bypass ile %60 ila %70 kilo kaybı sağlanabilir. BPD/DS’den sonra diyabet ve kalp hastalığı gibi obeziteye eşlik eden hastalıklarda daha belirgin bir iyileşme var.

Türkiye’de BPD ameliyatı olmak için en iyi yer neresidir?’

Türkiye dünyanın en popüler medikal turizm merkezlerinden biri. Sağlam ve köklü sağlık sektörüyle zayıflama ameliyatı için birçok seçenek mevcut. Obezite cerrahisi için Türkiye’de en popüler destinasyonlar İstanbul, İzmir, Antalya ve Ankara’dır.

Biliopankreatik diversiyonun maliyeti ne kadardır?

Biliopankreatik diversiyonun ortalama maliyeti 4.500 ila 8.000 dolar arasındadır. Obezite ameliyatlarının maliyeti dünyanın diğer bölgelerine göre yaklaşık %80 daha azdır.

Sağlıkla ilgili endişeleriniz varsa bugün Dixi Health ile iletişime geçin!

En iyi klinikleri ve hastaneleri bulma konusunda yardıma mı ihtiyacınız var? DixiTravel, İstanbul, İzmir, Antalya ve Ankara dahil Türkiye’nin farklı şehirlerindeki en iyi cerrahları ve hastaneleri bulmanıza yardımcı olur. Tek yapmanız gereken bizi aramak ve oradan her şeyle biz ilgileneceğiz.

doctor patient FAQ dixi health

Biliopankreatik Diversiyon Cerrahisi SSS

Biliopankreatik diversiyon ameliyatı hakkında en sık sorulan sorular:

Biliopankreatik diversiyonun en sık görülen kısa vadeli komplikasyonları enfeksiyonlar, anastomoz sızıntıları, iç kanama ve anestezik komplikasyonlardır.

Bu ameliyatın en büyük avantajı %85 ila %98 oranında kilo kaybıdır. Oysa bu ameliyatın en büyük dezavantajı beslenme yetersizlikleridir.

Duodenal switch biliopankreatik diversiyonun obeziteye eşlik eden hastalıkları, özellikle de tip 2 diyabeti iyileştirdiği bilinmektedir.

Evet, biliopankreatik saptırma, en büyük kilo verme sonuçlarını verdiği bilinen yoğun bir obezite cerrahisi türüdür.

Duodenum Anahtarı veya Biliopankreatik Diversiyon Türkiye’de yaygın bir işlemdir. Yüksek düzeyde düzenlenmiş bir medikal turizm sektörü ile hastaların güvenliği sağlanmaktadır. Her klinik ve hastanenin faaliyet göstermesi için bakanlığın belirlediği kural ve düzenlemelere uyması gerekir.

Türkiye’deki cerrahlar, hastaları ameliyat etmelerine izin verilmeden önce yoğun bir eğitimden geçerler. Bu nedenle, her adımda hastanın güvenliğini sağlamak için tüm güvenlik protokolleri ve yönergelerine uyulur.

Biliopankreatik Diversiyon Mide Cerrahisi fiyat istanbul türkiye

Mide baypası Roux ve Y Mide Balonu Mide Bandı Liposuction Sağlık yolculuğunuza İstanbul’da başlayın!..İstanbul’da Biliopankreatik Diversiyon CerrahisiBir tür kilo verme ameliyatı olan duodenal anahtarlı biliopankreatik bir saptırma, mideyi küçültür ve sindirim sürecini değiştirir. BPD / DS (Biliopankreatik Diversiyon / Duodenum Swich) ciddi obez insanların kilo vermesine ve sağlıklı kiloya dönmesine

Daha Fazla »