dixi health logo n
dental implant istanbul turkey cost
Sağlık yolculuğunuza İstanbul'da başlayın!..

İstanbul'da Diş Tedavileri

diş tedavisi fiyatlari istanbul diş tedavileri merkezi
diş implantı fiyatları istanbul türkiye dixi


Diş İmplantı

: Diş implantasyonu, diş hekimliğinde eksik dişlerin restorasyonunda popüler bir yöntemdir. Diş implantları esasen diş kökünün yerini alan metal direkler veya metal vidalardır. Yani dişin çekirdek yapısını yeniden işlevsel hale getirecek şekilde onarırlar. Metal direkler genellikle titanyum veya seramikten yapılır. Metal vidalar diş kaplamalarını, köprüleri veya takma dişleri yerinde tutar. Diş implantlarının doğal sonuçlar vermesi ve dişlerinizin geri kalanıyla kolayca uyum sağlaması amaçlanmaktadır.

kanal tedavisi endodonti fiyatları istanbul


Endodonti (Kanal Tedavisi)

: Diş hekimliğinin branşlarından biri olan endodonti genel olarak diş ağrısı, diş hastalıkları ve enfeksiyonların tespiti ve tedavisi ile ilgilenmektedir. Kelimenin anlamı Yunancadan gelmektedir. “Endo” iç, “odont” ise diş anlamına gelir. Bu da endodontolojinin dişin iç kısmı ile ilgili olduğunu göstermektedir. Endodontoloji, dişin içindeki yumuşak doku olan “diş özü”nü inceler, tedavi eder ve korur. Daha sonra özel dolgu malzemesi ile doldurularak işlem tamamlanır.

Periodontics istanbul turkey


Periodonti

: Periodontoloji, dişlerin etrafındaki destek dokuların (diş etleri, çene kemiği ve bağ dokusu) sağlığını inceleyen, teşhis eden ve tedavi eden bir diş hekimliği dalıdır. Periodontoloji kelimesinin kökeni Yunanca olup, “peri” çevre, “odont” ise diş anlamına gelmektedir. Bu nedenle periodontoloji dişlerin çevresindeki dokularla ilgilenir ve bu dokularda meydana gelen olumsuz durumları tedavi eder.Periodontoloji konusunda uzmanlaşmış kişilere periodontist denir.

diş dolgusu fiyatları istanbul türkiye dixi


Diş Dolgusu

çürük veya çürük nedeniyle hasar görmüş bir dişi onarmak için kullanılan restoratif bir diş prosedürüdür. İşlem, dişin çürümüş kısmının çıkarılmasını ve boşluğun, işlevini, şeklini ve bütünlüğünü yeniden sağlamak için bir dolgu malzemesiyle doldurulmasını içerir. Türkiye'nin diş turizmindeki başarısı, modern sağlık tesislerine, yetenekli diş hekimlerine ve ülkenin sunduğu zengin kültürel deneyimlere bağlanabilir. 2022 yılında 1,1 milyonu aşkın medikal turistin Türkiye'ye akın etmesi bekleniyor.

kemik büyütme fiyatlari istanbul


Kemik Büyütme

, kişinin kendi kemiğinden bir parçanın veya ek malzemelerin çene kemiğindeki boş alanlara yerleştirilmesidir. Kemik büyütme cerrahi bir işlemdir. Kemik büyütmenin amacı, belirli bir bölgedeki kemiğin hacmini veya yoğunluğunu artırarak çeşitli diş veya ortopedik prosedürler için destek ve stabilite sağlamaktır. Kemik büyütme genellikle diş implantlarından önce yapılır.

diş kaplama fiyatları istanbul dixi


Diş Kaplama

: Diş kaplaması, dış dişlerdeki kusurları gizlemek için özel olarak yapılmış ince bir kaplamadır. Porselen ve kompozit reçine olmak üzere iki ana malzemeden mevcutturlar. Dişlerin ön yüzeyini kaplamak ve kişinin gülümsemesini estetik olarak geliştirmek için kullanılırlar. Diş kaplamaları hastalara uzun ömürlü bir kozmetik çözüm sunar ve uygun bakım ile uzun yıllar dayanabilir. Kaplamaların dişlerin görünümünü iyileştirebileceğini akılda tutmak önemlidir...

diş beyazlatma fiyatları istanbul türkiye


Diş Beyazlatma

: Diş beyazlatma veya beyazlatma, dişlerinizin görünümünü iyileştirmek ve güzelleştirmek için yapılan kozmetik bir işlemdir. İşlemin temel amacı rengi solmuş, lekelenmiş veya sarı dişleri beyazlatmaktır. Piyasada pek çok evde beyazlatma tedavisi bulunmasına rağmen, profesyonel diş beyazlatma en etkili yöntem olmaya devam etmektedir. Güvenli miktarda hidrojen peroksit, dişleri beyazlatan diş beyazlatmanın ana maddesidir.

Diş Profilaksisi önleyici tedavi fiyatları dixi


Diş Profilaksisi

: Profilaksi, hastalığın yayılmasını önlemek veya durdurmak için alınan önlemleri ifade eden bir terimdir. Diş hekimliği bağlamında diş profilaksisi veya ağız hijyeni profilaksisi, diş ve diş eti hastalıklarını önlemeye ve ağız sağlığını korumaya yönelik önlemleri kapsar. Bu önlemler arasında düzenli diş temizliği, diş taşı temizliği, florür uygulamaları ve hasta eğitimi yer alabilir. Profilaksi genel ağız sağlığının korunmasını amaçlar ve düzenli diş hekimi ziyaretleriyle desteklenir.

Orthodontic Treatment Costs Istanbul


Ortodonti tedavisi

, dişlerdeki ve çenelerdeki çarpıklıkları ve düzensizlikleri teşhis eden, önleyen ve düzelten bir diş hekimliği dalıdır. Ortodonti alanında uzmanlaşmış diş hekimlerine ortodontist denir. Ortodontistler, yanlış hizalanmış dişler ve çenelerle ilgili sorunları ifade eden maloklüzyonların tedavisine odaklanır. Diş telleri, şeffaf hizalayıcılar ve tutucular gibi çeşitli ortodontik aparatlar kullanılarak hem sağlıklı hem de estetik bir gülümseme yaratmak için ortodontik tedavi uygulanır.

Pedodontics Costs Istanbul


Pedodonti

diş hekimliğinin çocuklarla ilgilenen dalıdır. Pedodonti, çocukların ağız ve diş sağlığını inceleyen, teşhis eden, önleyici tedbirleri alan ve tedavi sağlayan uzmanlık dalıdır.Pedodontistler çocuklara özel diş gelişimi, çene yapıları ve diğer ağız sağlığı konularında uzmanlaşmıştır. Türkiye'de diş turizmi, hastalara ağız sağlığı ve görünümünün iyileştirilmesi, para ve zamandan tasarruf, güzel ve kültürel açıdan zengin bir ülkede tatil yapma fırsatı dahil olmak üzere birçok fayda sunmaktadır.

hollywood smile istanbul turkey cost

Türkiye’de Hollywood Gülüşü

Adını Hollywood oyuncularının estetik, çarpıcı ve canlı gülümsemesinden alan Hollywood Smile, kişinin gülümsemesinin görünümünü iyileştirmeyi amaçlayan kapsamlı bir estetik diş hekimliği işlemidir. Parlak, simetrik ve estetik açıdan hoş bir Hollywood gülümsemesine ulaşmak için diş beyazlatma, kaplamalar, diş kaplamaları ve bazen ortodontik işlemler gibi çeşitli diş tedavileri uygulanmaktadır.

Fortune Business Insights‘a göre, küresel Hollywood Smile gibi prosedürleri içeren estetik diş hekimliğinin pazar büyüklüğü 2018’de 23,02 milyar ABD dolarıydı ve 2026 yılına kadar %8,0’lik bir Bileşik Büyüme Oranıyla 43,06 milyar ABD dolarına ulaşması bekleniyor. Kozmetik diş hekimliği pazar büyüklüğünün 2026 yılına kadar 43,06 milyar ABD dolarına ulaşacağı ve tahmin döneminde %8,0’lik bir Bileşik Büyüme Oranına ulaşacağı tahmin edilmektedir.

Hızlı iletişim…

WhatsApp ile çevrimiçi konuşalım!

Ücretsiz fiyat teklifi ve ücretsiz danışmanlık için;
WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.