dixi health logo n
hair transplantation in istanbul turkey
İstanbul'da tedavi olmak ister misiniz?

İstanbul'da PRP Saç Tedavisi

Plateletten Zengin Plazma veya PRP saç dökülmesi ve incelmeye yönelik üç aşamalı bir tedavidir. Genetikten beslenme yetersizliklerine veya bakım eksikliğine kadar birçok nedenden dolayı saç dökülmesi veya incelmesi meydana gelebilir. İşlem, hastanın kanının alınmasını, plazmanın çıkarılmasını ve kafa derisine enjekte edilmesini içerir. PRP, uykuda olan saç köklerini uyaran ve yeniden etkinleştiren çeşitli büyüme faktörleri ve proteinleri içerir. Saç köklerini besler ve saç büyüme sürecini hızlandırır. PRP, hızlı iyileşme süreci olan, ameliyatsız bir tedavi yöntemidir. PRP saç tedavisi sonrası hastaların hastanede kalmasına gerek yoktur. Aynı gün ya da ertesi gün işe dönebilirler.

PRP saç tedavisi, Androgenetik Alopesi (desenli kellik), sedef hastalığı ve atopik dermatit gibi çeşitli saç rahatsızlıkları için etkili bir tedavi yöntemidir. Bu durumlar doğrudan saç derisini etkiler ve saç kökünü zayıflatır. PRP, foliküllere büyüme ve yenilenme için gerekli beslenmeyi sağlar. Ulusal Tıp Kütüphanesi, androjenik alopesi veya kelleşmenin ABD’de 50 milyon erkeği ve 30 milyon kadını etkilediğini ortaya koyuyor. Türkiye’de her yıl 500.000’in üzerinde ameliyatsız saç ve cilt tedavisi yapılmaktadır. Bölge, tıbbi tedaviler için her yıl 2 milyondan fazla yabancıyı çekmektedir.

Trombosit açısından zengin plazma, saç büyümesi ve saç güçlenmesi için cerrahi olmayan bir tedavidir. Prosedür, hastanın kanının alınmasını ve trombositlerin kafa derisine enjekte edilmesini içerir. Trombositlerdeki proteinler ve büyüme faktörleri saç köklerini besler ve iyileştirir. Kel bölgelerde ve incelme bölgelerinde saç büyümesini teşvik eder. Doktorlar genellikle erkeklerde ve kadınlarda kellik (androgenetik alopesi) nedeniyle büyük saç dökülmesi olduğunda bu tedaviyi önerir. Doktorlar, herhangi bir nedenle hasta alamıyorsa, bu tedaviyi saç ekimine alternatif olarak da önerebilirler.

PRP – Zengin Plazma Saç Restorasyonu

Saç dökülmesi dünya çapında milyonlarca insanı etkiler ve erkeklerin% 80’inden fazlası 50 yaşına kadar bunu yaşar. Birkaç saç restorasyon seçeneği mevcut olsa da, hepsi cerrahi olmayan veya etkili değildir. Popüler ve umut verici seçeneklerden biri Trombosit Açısından Zengin Plazma (PRP) tedavisidir.

Saç dökülmesi için PRP saç tedavisi, hastanın kanından kafa derisine konsantre trombositlerin enjekte edilmesini içerir. Trombositler, saçların yeniden büyümesini destekleyen, saç kalitesini artıran ve dökülmeyi azaltan büyüme faktörleri içerir. Bu ameliyatsız saç gençleştirme tekniği, doğal yaklaşımı ve minimal yan etkileri nedeniyle popülerlik kazanmıştır.

PRP saç tedavisi ile saçların yeniden uzaması tipik olarak haftalar arayla birden fazla seans gerektirir. Her seans sırasında hastanın kolundan az miktarda kan alınır, trombositleri çıkarmak için işlenir ve ardından kafa derisine enjekte edilir. Saçları inceltmek için yapılan PRP enjeksiyonları, etkinliği artırmak için mikroiğneleme ile birleştirilebilir.

PRP ile saç derisi gençleştirme de saç dökülmesini önlemede etkili bir çözümdür. PRP saç tedavisi, kolajen üretimini uyararak saç büyümesi için sağlıklı bir ortam yaratır. Ayrıca genel saç sağlığına katkıda bulunan saç derisi sağlığını da destekler.

PRP saç tedavisi, iyileştirilmiş saç yoğunluğu, saç kalitesi ve kalınlığı dahil olmak üzere birçok fayda sağlar. Özellikle erkek tipi kellik ve alopesi için faydalıdır, ancak kadın tipi kellik ve doğum sonrası saç dökülmesine de fayda sağlayabilir. Bununla birlikte, güvenli ve etkili bir tedavi sağlamak için profesyonel PRP saç bakım sağlayıcılarına danışmak çok önemlidir.

PRP saç tedavisine ek olarak, prp’nin diğer saç restorasyon tedavileriyle birleştirilmesi sonuçları iyileştirebilir. Saç büyümesi için PRP ile mikroiğneleme veya prp’yi besin açısından zengin saç bakımlarıyla birleştirme gibi teknikler sonuçları artırabilir.

PRP ile doğal saç restorasyonu da bu tedavinin bir diğer avantajıdır. Trombositler hastanın vücudundan çıkarılarak PRP tedavisi kimyasal bazlı saç restorasyon tedavilerine doğal ve güvenli bir alternatif haline getirilir.

PRP saç bakım maliyeti sağlayıcıya ve lokasyona göre değişmektedir. Bununla birlikte, cerrahi olmayan saç restorasyon seçenekleri arayanlar için maliyet buna değer olabilir.

PRP öncesi ve sonrası saç bakımı fotoğrafları, olası sonuçlar hakkında fikir verebilir. Ek olarak, PRP saç tedavisinin etkinliği üzerine yapılan bilimsel çalışmalar, bu tekniğin gerçekten saç büyümesini destekleyebileceğini ve saç kalitesini artırabileceğini göstermektedir.

Sonuç olarak, PRP saç restorasyonu saç dökülmesi için umut verici cerrahi olmayan bir çözümdür. Çeşitli faydalar sunar ve özellikle erkek tipi kellik ve alopesi için etkilidir. Profesyonel sağlayıcılara danışmak ve tedavileri bireysel ihtiyaçlara göre uyarlamak, başarılı saç restorasyon yolculuklarına yol açabilir.

Saç PRP’si klinikte veya hastanede 15-20 dakika süren üç aşamalı bir işlemdir. Süreç şu şekilde işliyor:

 1. Kan Çekilmesi: PRP tedavisinin ilk kısmı hastanın vücudundan kanın çekilmesidir. Tipik olarak kan koldan alınır. Kan, trombosit açısından zengin plazma ekstraksiyonu için hazırlanır.

 2. PRP saç ekstraksiyonu: Kan üç katman halinde işlenmek üzere bir santrifüje yerleştirilir. Katmanlar arasında trombosit bakımından fakir plazma, trombosit bakımından zengin plazma ve kırmızı kan hücreleri bulunur. Trombosit açısından zengin plazma veya PRP toplanır ve enjekte edilmeye hazırlanır.

 3. PRP saç enjeksiyonu: Trombosit açısından zengin plazma veya PRP daha sonra saç dökülmesinden veya saç incelmesinden etkilenen bölgelere enjekte edilir.
prp saç tedavisi fiyatları istanbul türkiye
art face
hair mesotherapy beforehair mesotherapy after

PRP saç tedavisi için uygun aday kimdir?

Saç PRP, hemen hemen herkese uygun, ameliyatsız ve güvenli bir işlemdir. Bu ameliyata hak kazanabilmek için genel şartlar şunlardır:
 1. 18 yaşın üzerindesiniz
 2. Size kellik (androjenetik alopesi) teşhisi konuldu.
 3. Saç derisinin bazı bölgelerinde şiddetli saç dökülmesi veya incelmesi fark ediyorsunuz.
 4. Kan sulandırıcı herhangi bir ilaç kullanmıyorsunuz.
 5. Diyabet veya hipertansiyon gibi ciddi bir sağlık sorununuz veya rahatsızlığınız yok.
 1. Ameliyattan gerçekçi beklentileriniz var ve bir gecede sonuç beklemiyorsunuz.
 2. Yakın zamanda saç ekimi yaptırdınız ve sonuçları en üst düzeye çıkarmak istiyorsunuz.
 3. Tedaviden önceki ve sonraki hafta sigara ve alkol tüketimini bırakmaya hazırsınız.
 4. Tedaviye başlamaya ve doktorunuzun tavsiyelerine uymaya hazırsınız.

PRP saç tedavisinin maliyeti ne kadardır?

Saç PRP’Sİ gözle görülür ve uzun süreli sonuçlar için birden fazla seans gerektirir. Seans başına ortalama Saç PRP maliyeti yaklaşık 450 ila 650 dolar arasındadır. İlk üç tedavinin maliyeti 1.500 ila 3.500 dolar arasındadır ve tipik olarak yaklaşık 4-6 haftada üç tedavi içerir. Sigorta PRP tedavisini kapsamaz çünkü kozmetik bir işlemdir ve tıbbi olarak gerekli değildir.

Estetik tedaviler için uygun ve bütçeye uygun fiyatlar sunan ülkeleri düşünebilirsiniz. Türkiye, sağlık ve estetik tedavilerde en gelişmiş ve uygun maliyetli ilk 5 ülke arasında yer almaktadır. Türkiye’de saç prp’sinin seans başına ortalama maliyeti 150 ila 250 dolar arasındadır.

PRP Hair Treatment istanbul turkey
kadinlar icin sac ekimi fiyatlari istanbul türkiye

Kadınlara da saç ekimi yapıyoruz!

Saç ekimi, kadın tipi kellik veya alopesi sorunu yaşayan kadınlar için etkili bir tedavi yöntemidir. Kadın tipi kellik genellikle yaşlanmaya, hormonlara ve genetiğe bağlı olarak ortaya çıkar.

Bazen aşırı saç dökülmesi nedeniyle kadınların saç ekimi yaptırmaktan başka çaresi kalmaz. Kadınlarda saç restorasyonu, genel saç derisindeki saçları onarmaya odaklanan özel bir prosedürdür.

PRP saç tedavisi için neden İstanbul?

İstanbul, başta saç ve cilt bakımları olmak üzere dünya çapında estetik tedavide önemli bir konuma sahiptir. Yabancıysanız tıbbi tedaviler için Türkiye’ye gelmenin çeşitli avantajları ve faydaları vardır. İşte Türkiye’nin saç prp’si ve diğer tedaviler için iyi bir av olmasının bilinmeyen nedenlerinden bazıları:

İstanbul, her yıl binlerce yabancının saç ekimi işlemleri için uçmasıyla saç ekimi sektöründe ayrılmaz bir konuma sahiptir. Türkiye’de saç ekimi için plastik cerrahlar deneyimli ve kurul sertifikalıdır. Türkiye’de saç ekimi için en çok bilinen hastaneler arasında İbn Sina Hastanesi, Memorial Hastanesi, Medical Park Hastanesi vb. Bulunmaktadır.

Tıbbi tedavi için Türkiye’ye gelmenin faydalarından biri de uzun vize kuyrukları ile uğraşmak zorunda kalmamanızdır. Yabancıların çoğu, özellikle Avrupalılar Türkiye’ye vizesiz ve sadece geçerli bir kimlik kartıyla girebilirler. Çok zaman kazandırır ve seyahatinizi herhangi bir güçlük ve endişe duymadan planlayabilirsiniz.

T.C. Sağlık Bakanlığı, 2018 yılında tıbbi tedavi için Türkiye’yi ziyaret eden yabancılara KDV muafiyeti getirildiğini açıkladı. Türkiye’de sağlık turizmini artırmak ve yabancı hastalara kolaylık sağlamak devlet teşvikidir. Bu nedenle Türkiye’ye tıbbi tedavi için gelen bir yabancıysanız tıbbi tedaviler vergiden muaftır.

İstanbul, yolculuğunuzun her yönünü titizlikle planlayan hastaneler, klinikler ve acenteler ağı sayesinde gelişen köklü bir medikal turizm sektörü sunmaktadır. Medikal turizm için seyahat paketleri, otel rezervasyonlarından havaalanı transferlerine, hastane transferlerine ve diğer önemli hususlara kadar her şeyi kapsar. 2023 Yılında yaklaşık 7.46.290 kişi Türkiye’yi sağlık destinasyonu olarak seçmiştir. Türkiye’de medikal turizm sektörünün 2023 yılında bugüne kadar elde ettiği toplam kar 1.033.942$’dır.

Hızlı Randevu Sistemi

Türkiye’ye gelmenin bir diğer avantajı da randevunuz için aylarca veya yıllarca beklemenize gerek kalmamasıdır. Her mevsim yüz binlerce hasta almasına rağmen her hastaya aynı düzeyde ilgi ve özen gösterilmektedir. Randevu süreci hızlı ve zahmetsizdir.

Transit Merkezi

İstanbul, her gün çok sayıda transit uçuşa ev sahipliği yapan Türkiye’nin en büyük metropol şehridir. İstanbul’dan dünyanın hemen her yerine uçuş bağlantıları bulmak uygun. Ayrıca, Avrupa ülkelerinden İstanbul’a yapılan uçuşların çoğu sadece 3 saattir. Bu nedenle yabancılar, kolay uçuş erişilebilirliği nedeniyle Türkiye’ye seyahat etmede kolaylık hissi bulabilirler.

İstanbul'da PRP Saç Bakımları

Healthcare in Istanbul

PRP saç tedavisi ve İstanbul Tur Paketi

Saç prp’si için Türkiye’yi düşünüyorsanız işte tedaviniz için randevu alma süreci. İşlem aşağıdaki gibidir:

Adım 1: Temsilcimizle iletişime geçin ve bilgilerinizi paylaşın!

Süreci başlatmanın ilk temel adımı bize ulaşmak ve bilgilerinizi paylaşmaktır.

Ekip üyelerimizden biri, iletişim bilgileriniz ve tıbbi geçmişiniz de dahil olmak üzere bilgilerinizi kaydedecektir.

Temsilcimizin WhatsApp veya e-posta yoluyla paylaşmanızı isteyeceği testler şunlardır:

 1. CBC (Tam Kan Sayımı)
 2. Pıhtılaşma testleri
 3. BMP (Temel Metabolik Panel)

Adım 2: Türkiye’ye seyahat ve klinik organizasyonu

Doktorlarımız test sonuçlarınızdan memnun kaldıklarında, Türkiye’ye uçuşunuzu ve güzergahınızı belirlemenize yardımcı olacağız.

Hangi havaalanına indiğiniz önemli değil, sizi almak ve otele götürmek için orada olacağız.

Seyahatiniz boyunca sıralandığınızdan emin olmak için otel transferlerinizi de ayarlayacağız.

Adım 3: PRP saç tedavisinden önce kontrol

Otele vardığınızda doktorlarımız sizi karşılayacak ve sizi belirli testlere hazırlayacaktır.

Sizden daha önce belirli testler istememize rağmen, doktorlarımız güvende olmak için başka bir dizi test daha yapıyor.

Ameliyattan önce aşağıdaki testler yapılacaktır:

 1. Tam Kan Sayımı (<kısaltma başlığı = “Tam Kan Sayımı”> CBC</kısaltma>)
 2. EKG Testi
 3. Pıhtılaşma testi
 4. EKG (Elektrokardiyogram)
 5. Kan şekeri testi

Adım 4: Operasyon

Doktorlar test sonuçlarınızdan memnunsa, sizi ameliyat için hazırlarlar.

Ameliyat günü hastaneye sevk edilir ve hastanedeki personel tarafından karşılanırsınız.

5. Adım: İyileşme süreci

Tedaviden sonra doktorların durumunuzu takip edebilmesi için kısa bir süre hastanede kalmanız gerekebilir.

Bu sadece iyileştiğinizden emin olmak için önleyici bir adımdır.

Doktorla takip randevusu için birkaç gün sonra tekrar ziyaret etmeniz gerekebilir.

Paketlerimiz hangi hizmetleri içeriyor?

 1. Ön Testler
 2. Anestezi Muayenesi
 3. İlk Muayene
 4. Saç PRP işlemi
 5. Prosedür Sonrası Sınavlar
 6. Ameliyat sonrası hastanede kalış (gerekirse)
 7. VIP otel ve hastane transferleri
 8. Otel konaklaması

PRP’nin riskleri ve yan etkileri nelerdir?

PRP saç tedavileri ameliyatsız bir işlem olup majör veya ciddi yan etkileri yoktur. Saç PRP’si ile ilişkili riskler veya yan etkiler şunları içerir:

 1. Enfeksiyonlar
 2. Tedavi edilen bölgede kanama
 3. Şişme ve kızarıklık
 4. Saçlı deride bir haftadan uzun süren şiddetli ağrı
 5. Sinir yaralanması
 6. Morluk
 7. Yüksek ateş veya baş dönmesi

PRP sonrası saçınıza nasıl bakım yapmalısınız?

PRP sonrası saçınıza ne kadar bakım yaptığınız, sonucunu belirler. PRP tedavisinden sonra saçınıza nasıl bakım yapacağınıza dair birkaç ipucu:

 1. İlk 48 saat boyunca saçlarınızı yıkamamaya çalışın. PRP’nin kafa derisine daha derin nüfuz etmesini ve sihrini gerçekleştirmesini sağlar.
 2. Sülfat içermeyen şampuanlar ve saç kremleri gibi yumuşak saç ürünleri kullanın.
 3. Saçınıza zarar vermemek için en az bir hafta saçınıza şekil vermeyin.
 4. Saçınıza besin sağlamak için sağlıklı ve besleyici yiyecekler yiyin.
 5. Son olarak, gözle görülür sonuçlar almak için dinlenin ve iyi bir gece uykusu çekin.

Saç ekiminden sonra neden PRP?

PRP, saç ekimi sonrasında saç büyüme sürecini hızlandırmak açısından faydalı olabilir.

PRP neden saç için iyidir?

Trombosit açısından zengin Plazma veya PRP, saç köklerini besleyen ve yenileyen büyüme faktörleri ve proteinleri içerir.

doctor patient FAQ dixi health

PRP Saç Bakımı SSS

Tipik PRP (Platelet açısından zengin plazma), saç büyümesi ve saç yoğunluğunun iyileştirilmesi için en iyi tekniktir.

Araştırmalar, deri altı PRP enjeksiyonlarının androjenik alopesi (desenli kelleşme) vakalarında saç dökülmesini azaltacağını ve saç çapını ve yoğunluğunu artıracağını gösteriyor.

PRP sonuçları kalıcı değildir ve etkilerinin devam etmesi için her ay seans yapılması gerekmektedir. Ancak saç folikülünüzü yeniden aktive eder ve saç büyüme sürecini hızlandırır.

Çok uzun bir işlem olmadığı için yüz ve saça PRP’yi birlikte yaptırmak mümkündür.

Hamilelerin doktorlarına danışmadan PRP yaptırmaması gerekmektedir.

PRP için ideal bir yaş yoktur ancak en az 18 yaşında olmanız gerekmektedir.

Nitelikli ve kurul onaylı bir dermatolog PRP prosedürünü gerçekleştirir.

prp saç tedavisi fiyatları istanbul türkiye
saç mezoterapisi fiyatlari istanbul türkiye
dhi saç ekimi fiyatları istanbul dixi
sakal ekimi fiyatlari istanbul türkiye