dixi health logo n
plastic surgery price and cost
Sağlık yolculuğunuza İstanbul'da başlayın!..

İstanbul'da Yüz Estetik Ameliyatları

plastic surgery in istanbul turkey
yüz germe ameliyatı fiyatları istanbul


Yüz Germe (Ritidektomi)

: Adından da anlaşılacağı gibi yüz germe, sarkık bir yüzün kaldırılıp sıkılaştırılarak yüzünüzden yıllar uzaklaştırılmasını sağlayan cerrahi bir tekniktir. Derin gülümseme çizgilerinden sarkık yanaklara kadar birçok yaşlanma sorununu tek seferde çözebilen invaziv bir kozmetik prosedürdür. Ritidektomi veya meloplasti olarak da bilinen yüz germe ameliyatları, yüzünüzü dönüştürmeyi ve 40'lı ve 50'li yaşlarda kaybolan güveninizi yeniden canlandırmayı amaçlamaktadır. Bu işlemi sadece kadınlarla sınırlı olmayıp, erkekler de ciltlerini sıkılaştırmak ve genç görünmek için yaptırabilmektedir.

göz kapağı ameliyatı fiyatları istanbul


Göz Kapağı Ameliyatı

: Blefaroplasti olarak da bilinen Göz Kapağı Ameliyatı, göz çevresindeki yaşlanma belirtilerini iyileştirmeye yönelik cerrahi bir işlemdir. Yaşlanma, yaşam tarzı alışkanlıkları ve diğer faktörler nedeniyle göz kapaklarımız sarkmaya ve bizi olduğumuzdan daha yaşlı göstermeye başlar. Göz kapağı ameliyatı, göz kapaklarının kaldırılması ve gerekiyorsa fazla yağın alınması için yapılan bir işlemdir. Göz çevresini kaldırmak ve canlandırmak için yapılan hafif invazif bir işlemdir.

yüz estetik ameliyatları çene ameliyatı fiyatları istanbul türkiye dixi


Çene Cerrahisi

: Genioplasti veya Menoplasti olarak da bilinen Çene Ameliyatı, çenenizin görünümünü güzelleştiren ve iyileştiren bir işlemdir. Bu ameliyatın temel amacı çeneyi yeniden şekillendirip yeniden konumlandırarak yüz estetiğini iyileştirmektir. Çenenin içe çekilmesi, gıdı, hindi boynu, çıkık çene veya çok küçük çene gibi neden çene ameliyatına ihtiyaç duyulur? Tüm bu sorunlar yüz estetiğinizi etkiler ve kendinizi daha yaşlı hissetmenize ve görünmenize neden olur.

prp treatment


PRP Tedavisi

: PRP cilt tedavisi, ciltte kollajen ve elastin üretimini uyarmaya yönelik tıbbi bir prosedürdür. Kırışıklıklar, güneş hasarı, çizgiler, açık gözenekler, pigmentasyon ve donuk cilt gibi çeşitli yaşlanma belirtilerini hedef alan kozmetik bir işlemdir. Kan trombositlerinizi cildinize enjekte ederek yüzünüze çok ihtiyaç duyulan ışıltıyı getirir. Kozmetik endüstrisinde “vampir yüz bakımı” olarak da bilinir. Kan trombositlerindeki büyüme faktörü proteinleri cildin iyileşmesine, dolgun ve genç görünmesine yardımcı olur.

bişektomi hollywood yanaklari fiyatlari istanbul türkiye


Bişektomi

: Halk arasında Yanak Yağı Alma olarak bilinen Bişektomi, yanaklarınızın görünümünü değiştirmek için yapılan kozmetik bir işlemdir. Birçok kişi, kendilerini olduklarından daha kilolu gösteren tombul yanaklardan şikayetçidir. Bişektomi Ameliyatı veya Hollywood Yanakları, yanaklardaki fazla yağların alınmasını ve yüz hatlarının güzelleştirilmesini sağlayan kapsamlı bir işlemdir. Belirgin elmacık kemikleriyle yüzünüze daha yalın ve ince bir görünüm kazandırır.

badem göz ameliyatı fiyatları istanbul


Badem Göz Cerrahisi

: Halk arasında Badem Göz Cerrahisi olarak bilinen Cantoplasti, göz şeklinizi güzelleştirmeye yönelik rekonstrüktif bir estetik ameliyattır. Prosedür, alt göz kapaklarınızın ve gözlerin yan kantus olarak bilinen dış köşesinin sıkılaştırılmasına odaklanır. Göz altı torbaları, sarkık göz kapakları, sarkık gözler, kaz ayakları gibi yaşlanmanın birçok belirtisini hedef alır. Katoplasti, gözlerinizi “badem göz” veya “kedi gözü” izlenimi verecek şekilde kaldırır. Bu tür gözler güzelliğin ve çekiciliğin bir işareti olarak kabul edilir.

kaş kaldırma ameliyatı fiyatları istanbul


Kaş Kaldırma

: Kaş kaldırma, kaşlarınızı ve alnınızı kaldırmak için yapılan estetik bir işlemdir. Sarkık kaşlar yüzün donuk, yorgun ve olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olur. Kaş kaldırma, kaş bölgesini ve alnı çevreleyen cildi sıkılaştırarak yaşlanma belirtilerini önemli ölçüde azaltır. Kendinize olan güveninizi arttırırken yüzünüze taze ve uyanık bir görünüm kazandırır. Kaş kaldırma, iyileşme süresinin daha kısa olması ve anında sonuç vermesi nedeniyle en sık yapılan estetik işlemler arasında yer alıyor.

çift çene ameliyatı fiyatları istanbul


Çift Çene Ameliyatı

: Submental liposuction olarak da bilinen Çift Çene Ameliyatı, çenenizin altındaki fazla yağın alınmasına yönelik kozmetik bir işlemdir. Çift çene aynı zamanda submental yağ olarak da adlandırılır ve genetik, yaşlanma, ve kilo alımı. Çene altındaki bu fazla yağ, çift çeneye neden olur veya boynunuza ve çene hattınıza şişkin bir görünüm verir. Çift çenenin çıkarılması, Çene liposuction (lipo), Boyun germe (alt ritidektomi) ve Çene germe (submentoplasti) dahil olmak üzere üç cerrahi yöntemle yapılabilir. Cerrahlar hedeflerinize göre bu prosedürlerden birini veya bir kombinasyonunu önerir.

burun estetiği fiyatları istanbul türkiye


Burun Estetiği (Rinoplasti)

: Daha yaygın olarak yüz estetik operasyonlarında burun estetiği olarak bilinen rinoplasti, burnun şeklini değiştirmeye yönelik bir işlemdir. Burun estetiği, burnundan memnun olmayan veya nefes almasını iyileştirmek isteyen herkes için bir seçenektir. Rinoplasti sıklıkla nazal septum anormalliklerini gideren bir prosedür olan Septoplasti ile birleştirilir. Rinoplasti, yaralanma veya genetik nedeniyle burnu bükülmüş, çarpık veya yanlış hizalanmış olan herkes için işe yarar.

otoplasti ameliyatı kepçe kulak fiyatları istanbul türkiye


Otoplasti

veya Kepçe Kulak Ameliyatı kulaklarınızın şeklini, boyutunu ve konumunu değiştiren bir plastik cerrahidir. Otoplasti, çıkıntılı veya büyük kulakları yeniden şekillendirir ve bunları başa doğru sabitler. Kulaklarınızın estetiğini kalıcı olarak değiştiren basit ve küçük bir işlemdir. Bu işlem için ideal aday, kulaklarının görünümünden rahatsız olan ve bu durum özgüvenini etkileyen kişilerdir. Otoplasti, gelişmiş kulak ve yüz estetiği ile güveninizi yeniden kazanmanıza yardımcı olur.

art face
prp beforeprp after

Yüz için en iyi ameliyat hangisidir?

İhtiyaçlarınıza bağlıdır ancak yüz germe genç ve güzel bir yüz elde etmek için kapsamlı bir prosedürdür.Pek çok rekonstrüktif ve kozmetik yüz plastik ameliyatı vardır. Hepsi yüzünüzün daha genç ve daha simetrik görünmesini sağlayarak görünümünü iyileştirmeyi ve iyileştirmeyi amaçlamaktadır.
 1. Burun estetiği
 2. Yüz Germe (Ritidektomi)
 3. Göz Kapağı Ameliyatı (Blefaroplasti)
 4. Kaş Kaldırma
 5. Otoplasti (kulak ameliyatı)

Yüz Plastik CerrahisiSSS

Yüz estetik / plastik cerrahisi hakkında en sık sorulan sorular şunlardır:

Yüz estetik bakımları, kişinin görünümünü iyileştirmek ve belirli endişeleri gidermek için bir dizi çözüm sunar. İstanbul’da ünlü estetik klinikleri, ince çizgiler, sarkan cilt, çift çene ve daha fazlası gibi sorunları ele alan çeşitli yüz bakımları sunmaktadır. Bu yazıda, yüz germe, göz kapağı ameliyatı dahil olmak üzere İstanbul’da bulunan bazı popüler yüz bakımlarını inceleyeceğiz, burun estetiği ve PRP tedavileri.

Yüz Bakım Prosedürleri

 1. Yüz germe (Ritidektomi): Yüz germe, sarkan cilt ve kasları sıkılaştırarak yüzü gençleştirmeyi amaçlayan cerrahi bir işlemdir. Bu prosedür kırışıklıkların, ince çizgilerin ve çenelerin görünümünü etkili bir şekilde azaltarak daha genç bir görünüm sağlayabilir. Ameliyat tipik olarak yaklaşık 90 dakika sürer ve birkaç haftalık bir iyileşme süresi gerektirir.
 2. Göz Kapağı Ameliyatı: Blefaroplasti olarak da bilinen göz kapağı ameliyatı, göz kapaklarının sarkmasını veya sarkmasını giderir. Bu prosedür göz kapaklarındaki fazla deri ve yağı gidererek daha uyanık ve tazelenmiş bir görünüm elde etmenizi sağlar. Göz kapağı ameliyatı, hastanın ihtiyacına bağlı olarak üst veya alt göz kapaklarına veya her ikisine birden yapılabilir.
 3. Burun Estetiği (Rinoplasti): Burun Estetiği, burun görünümünü yeniden şekillendirmeye ve iyileştirmeye odaklanan yaygın bir kozmetik işlemdir. İstanbul’daki cerrahlar, burun asimetrisini düzeltmek, burun köprüsünü veya ucunu yeniden şekillendirmek veya solunum güçlüklerini gidermek için burun estetiği sunuyor. Rinoplasti, hastalara uyumlu bir yüz profili ve gelişmiş özgüven sağlayabilir.
 4. PRP Tedavisi: Trombositten Zengin Plazma (PRP) tedavisi cerrahi olmayan bir yüz gençleştirme tekniğidir. Hastadan kan almayı, trombosit bakımından zengin plazmayı izole etmek için işlemeyi ve ardından cilde geri enjekte etmeyi içerir. PRP tedavisi kollajen üretimini uyarır, cilt dokusunu iyileştirir, ince çizgileri azaltır ve genç bir ışıltıyı destekler.

İstanbul’da Ek Yüz Bakımları

Yukarıda belirtilen prosedürlerin yanı sıra, İstanbul estetik klinikleri, belirli endişeleri gidermek için çeşitli başka yüz bakımları sunmaktadır. Bunlar kaş kaldırma, çift çene ameliyatı, çene ameliyatı, Bichektomi (yanak küçültme ameliyatı), badem göz ameliyatı, otoplasti (kulak yeniden şekillendirme) ve belirgin kulak ameliyatını içerebilir. Her tedavi, hastanın kendine özgü amaç ve isteklerini karşılayacak şekilde uyarlanmıştır.

Güvenilir Bir Klinik Seçmek

İstanbul’da yüz bakımlarını düşünürken deneyimli cerrahlarla güvenilir bir klinik seçmek esastır. Cerrahların niteliklerini ve kimlik bilgilerini araştırın, hasta incelemelerini okuyun ve istenen sonuçları elde etmek için öncesi ve sonrası fotoğrafları isteyin. Cerrahla kapsamlı bir konsültasyon, bireysel ihtiyaçlara göre en uygun tedavi planının belirlenmesine yardımcı olacaktır.

Sonuç:

İstanbul’daki yüz bakımları, bireylere görünümlerini geliştirme ve belirli endişeleri ele alma fırsatı sunuyor. Yüz germe, göz kapağı ameliyatı, burun estetiği ve PRP tedavileri de dahil olmak üzere bir dizi prosedürle hastalar daha genç ve gençleşmiş bir görünüm elde edebilirler. En iyi tedavi planını belirlemek için saygın bir klinik seçmek ve deneyimli cerrahlara danışmak çok önemlidir. İstanbul’un estetik işlemlerdeki uzmanlığı ile bireyler doğal güzelliklerini geliştirmek için güvenle yüz bakımlarından geçebilirler.

Rekonstrüktif ve kozmetik yüz prosedürlerinde uzmanlığa sahip bir kulak burun boğaz uzmanı (KBB), yüz plastik cerrahisi için en nitelikli doktordur.

Daha yaygın olarak yüz ameliyatlarının ağrıdan ziyade rahatsızlığa neden olduğu bilinmektedir. Ancak ağrı eşiğine göre hastadan hastaya farklılık gösterir.

Yüz estetik ameliyatlarının temel amaçlarından biri daha iyi yüz hizalaması ve orantılı özelliklerdir.

Yanak Yağının Giderilmesi veya ‘yanak küçültme’, yuvarlak, sarkık veya kabarık bir yüzünüz varsa yüzünüzü inceltmenize yardımcı olabilecek yüz plastik ameliyatıdır.

Estetik yüz cerrahisi, yüz görünümünü iyileştirmek isteyen kişiler için popüler bir seçenektir. Rinoplasti ameliyatı, blefaroplasti ameliyatı, yüz germe ameliyatı ve enjekte edilebilir dolgu maddeleri ve Botoks dahil olmak üzere çeşitli yüz gençleştirme prosedürleri mevcuttur.

Yüz implantları ve şekillendirme, otoplasti ameliyatı, dudak büyütme prosedürleri ve çene büyütme ameliyatı, yüz özelliklerini yaşlandırmak isteyenler için diğer seçeneklerdir.

Yüz rekonstrüktif cerrahisi, tipik olarak işlevi iyileştirmek veya travma veya konjenital kusurlardan kaynaklanan şekil bozukluklarını düzeltmek için yapılan bir tür yüz ameliyatıdır.

Kaş kaldırma ameliyatı veya boyun germe ameliyatı gibi yüz şekillendirme prosedürleri de genel yüz görünümünde önemli iyileşmeler sağlayabilir. Yanak büyütme prosedürleri ve yüz cerrahisinde liposuction, daha belirgin hatlar arayanlar için ek seçeneklerdir.

Yüzde gözle görülür yara izleri olan kişiler için yüz yara izi düzeltme teknikleri mevcutken, ameliyatsız yüz tedavileri, invaziv prosedürlere gerek kalmadan küçük endişelerin giderilmesine yardımcı olabilir.

Yüz feminizasyon ameliyatı, trans bireylerin özelliklerini geliştirerek daha kadınsı bir görünüm yaratmaya odaklanan, kozmetik yüz cerrahisinin özel bir alanıdır.

Önceki prosedürlerin istenen sonuçları vermediği veya komplikasyonlara neden olduğu durumlarda revizyon yüz plastik cerrahisi gerekli olabilir.

Özetle, estetik yüz cerrahisi, yüz görünümünü iyileştirmek isteyen bireyler için geniş bir seçenek yelpazesi sunmaktadır. Burun estetiği ve yüz germe ameliyatı gibi cerrahi prosedürlerden, enjekte edilebilir dolgu maddeleri ve Botoks gibi invaziv olmayan tedavilere kadar, çeşitli ihtiyaç ve hedefleri karşılayacak seçenekler mevcuttur.

Yüz estetik ameliyatı olmak için mükemmel bir yaş yoktur ancak 40’lı ve 50’li yaşlarda yaptırmak çok daha iyidir. Çünkü cildiniz bu yaşlarda elastikiyetini kaybetmeye başlar. Rinoplasti gibi düzeltici yüz ameliyatları 20’li ve 30’lu yaşlarda yapılabilir.

Yüz estetik operasyonlarında plastik cerrahi, son 10 yılda, alandaki hızlı gelişmelere bağlı olarak çok yol kat etti. Hastaların en iyi sonuçlara ulaşması için ameliyatlar sırasında güvenlik parametreleri sağlanır. Plastik cerrah seçiminde deneyim ve nitelikler önemli faktörlerdir. Plastik cerrahınızın Amerikan Plastik Cerrahi Kurulu (ABPS) tarafından sertifikalandırıldığından emin olun. Ayrıca hastane ve kliniğin Sağlık Bakanlığı onaylı olup olmadığını kontrol edin.

Yüzün estetik özellikleri nedeniyle ciddi özgüven sorunları yaşayan biri için yüz estetiğine en çok ihtiyaç duyulur. Bir kişinin nefes alma sorunları gibi tıbbi sorunlarla mücadele etmesi veya ciddi bir yaralanma geçirmesi durumunda da bu yönteme ihtiyaç duyulabilir. Yarık dudak veya doğum lekeleri gibi doğum deformiteleri de zaman zaman yüz ameliyatına ihtiyaç duyulabilmesinin nedenidir.

Yüz plastik cerrahisi ve estetik tıp iki farklı tıp dalıdır. Yüz plastik ameliyatları, insanların yüz görünümünü değiştiren invaziv teknikleri ifade eder. Ancak estetik tıp, kırışıklıklar, lekeler ve çizgiler gibi yaşlanma belirtilerini iyileştirmek için invazif olmayan prosedürlerle (iğne, lazer vb. kullanılarak) ilgilenir.

Yüz estetiği yaptırmak isteyen herkes için güvenilir ve kalifiye bir doktor bulmak çok önemlidir. Rekonstrüktif ve kozmetik teknikler konusunda uzmanlığa sahip kulak burun boğaz uzmanları (KBB), yüz plastik cerrahisinde en nitelikli cerrahlardır. Üstelik plastik cerrahlar için en meşru akreditasyon olan Amerikan Plastik Cerrahi Kurulu tarafından sertifikalandırılmış olmaları daha da iyidir.

Tam iyileşme ve sonuçların tam olarak görünür hale gelmesi ortalama 3 ila 6 ay kadar sürer. İyileşme süresi her prosedür için farklılık gösterebilir ancak genel olarak tamamen iyileşmesi birkaç ay sürer.

Yüz estetik plastik ameliyatları, daha çekici bir yüz elde etmek için yüz özelliklerinizi yeniden şekillendirmek ve geliştirmek anlamına gelir. Burun, kulaklar, elmacık kemikleri, çene çizgisi, boyun çizgisi, çene ve göz kapakları dahil olmak üzere baş ve boyundaki yapıların yeniden yapılandırılmasını içerir. Bu ameliyatların amacı yüzünüzün simetrisini iyileştirmek ve yarık dudak, çıkıntılı kulaklar ve doğum lekeleri gibi şekil bozukluklarını düzeltmektir.

Yüz estetiği için plastik cerrahi, yüz özelliklerinizi iyileştiren, yeniden yapılandıran ve geliştiren prosedürleri ifade eder. Her prosedür, yüzünüzün görsel olarak daha çekici ve daha canlı görünmesini sağlamak için tasarlanmıştır. Yarık dudak veya damak, doğum lekeleri, çıkıntılı kulaklar veya diğer doğum deformiteleri gibi tıbbi nedenlerden dolayı yüz plastik ameliyatlarına ihtiyaç duyulabilir. Ancak burun rekonstrüksiyonu (rinoplasti), yüz germe, kaş kaldırma, göz kapağı ameliyatı, çene kemiği ameliyatı vb. gibi yüzdeki kozmetik iyileştirmeler için plastik ameliyatlar daha yaygındır.

Rekonstrüktif ve kozmetik yüz plastik ameliyatları farklı şekilde yapılmaktadır. Rahatınız ve işlemin talebine göre genel veya lokal anestezi gerekebilir. Deri grefti yöntemi ile Rinoplasti/Septoplasti, otoplasti (kulak ameliyatı), yara izi düzeltmeleri gibi rekonstrüktif ameliyatlar yapılmaktadır. Yüz germe, göz kapağı germe, boyun germe, elmacık kemiği kaldırma gibi estetik yüz ameliyatlarının tamamı, yüz kaslarının sıkılaştırılıp kaldırıldığı kas germe yöntemi ile yapılmaktadır. Ayrıca yüzün belirli kısımlarındaki yağı azaltmak için liposuction ile birleştirilirler.

Pek çok rekonstrüktif ve kozmetik yüz plastik ameliyatı vardır. Hepsi yüzünüzün daha genç ve daha simetrik görünmesini sağlayarak görünümünü iyileştirmeyi ve iyileştirmeyi amaçlamaktadır.

 1. Burun estetiği
 2. Yüz Germe (Ritidektomi)
 3. Göz Kapağı Ameliyatı (Blefaroplasti)
 4. Kaş Kaldırma
 5. Otoplasti (kulak ameliyatı)

Burun estetiği

En yaygın yüz plastik ameliyatlarından biri olan rinoplasti, burnunuzun şeklini değiştirmeye yönelik bir işlemdir. Rinoplasti burnunuzun şeklini ve hatlarını iyileştirir ve septik büyümeniz varsa nefes almanızı da iyileştirebilir. Burun şeklini değiştirmek ve daha iyi nefes almak için bazen rinoplasti ve septoplasti birlikte yapılır.

Yüz Germe (Ritidektomi)

Yüz germe, yüzün daha sıkı ve genç görünmesi için yapılan cerrahi bir işlemdir. Yüz kaslarının yeniden konumlandırıldığı veya çekildiği bu işlemle yaşlanma belirtileri iyileşir. Simetrik bir görünüm için yüzdeki yağların alınması amacıyla bazen eş zamanlı olarak liposuction da yapılır.

Göz Kapağı Ameliyatı (Blefaroplasti)

Tıbbi dilde Blefaroplasti olarak bilinen göz kapağı çevresindeki fazla yağlardan kurtulmak için göz kapağı ameliyatı yapılır. Yaşlandıkça göz kapaklarımız gerilir ve onları destekleyen kaslar zayıflar. Göz kapağı ameliyatı, göz kapaklarının etrafındaki kasları sıkılaştırarak göz kapaklarının daha sıkı ve genç görünmesini sağlar. Cildi sıkılaştırır ve yüze daha genç bir görünüm kazandırır.

Kaş Kaldırma

Genç bir yüz için kaş ve alın çevresindeki derinin sıkılaştırılmasına yönelik cerrahi bir prosedür. Kaş kaldırma işlemi tipik olarak kulakların yakınında saç çizgisine kadar uzanan kesileri içerir. Kırışıklıkları ve çizgileri iyileştirmek için cilt dokuları ve yüz kasları sıkılaştırılır ve kaldırılır.

Otoplasti (Kulak Ameliyatı)

Kulaklarınızın boyutunu yeniden şekillendirmek veya küçültmek için yapılan rekonstrüktif ve kozmetik bir yüz ameliyatıdır. Bu yüz estetiği ameliyatının asıl amacı yüzünüzün simetrisini ve oranlarını iyileştirmektir. Daha simetrik ve orantılı bir yüz, güveninizi ve güzelliğinizi artırır.

Bu prosedür, Vücut Kitle İndeksi (BMI) 50’nin üzerinde olan ileri düzeyde obez kişiler için daha uygundur. Diyabet, hipertansiyon veya obezite ile ilişkili en az bir eşlik eden hastalığı olan herkes Kardiyovasküler hastalıklar da bu ameliyat için iyi bir adaydır. Ayrıca mükemmel bir aday, obez olan ve egzersiz ve sağlıklı beslenme gibi cerrahi olmayan yöntemlerle kilo veremeyen kişidir.

Yüz plastik cerrahisi, yüz oranlarından memnun olmayan ve bunları değiştirmek isteyen kişiler için uygundur. Tıbbi kriterler açısından yüz estetik ameliyatları ciddi bir sağlık sorunu olmayan sağlıklı bireylere yöneliktir. Yaş sınırlaması yoktur ancak yüz germe, göz kapağı kaldırma gibi karmaşık ameliyatlar 40 yaş üstü kişiler için daha uygundur. Hastaların ideal olarak sigara içmiyor olması gerekir.

Kozmetik yüz ameliyatları veya yüz plastik ameliyatları, daha çekici bir yüz için yüz özelliklerinizi değiştirmeye veya geliştirmeye yönelik cerrahi işlemlerdir. Yüz plastik ameliyatları burun, kulaklar, çene, boyun ve elmacık kemikleri gibi yüz özelliklerinizi yeniden yapılandırmak ve değiştirmek içindir. Plastik yüz ameliyatları yarık dudak, doğum lekeleri, çıkıntılı kulaklar gibi yüz anormalliklerinin düzeltilmesi veya yüz simetrisinin iyileştirilmesi için idealdir. Yüz estetik cerrahisinin temel amacı yüzünüzün görsel görünümünü iyileştirmektir.

Yüz özelliklerinizin görünümünü geliştirmek ve iyileştirmek için çeşitli yüz plastik ameliyatları mevcuttur. Bu ameliyatlar hastanın iyiliği için hem tıbbi hem de kozmetik nedenlerle yapılır. En yaygın yüz plastik ameliyatları rinoplasti/septoplasti, yüz germe (ritidektomi), göz kapağı ameliyatı (blefaroplasti), otoplasti, kaş kaldırma vb.’dir.

İstanbul’da bir yüz cerrahı seçmelisiniz!

Yüz estetiği operasyonları için İstanbul’u varış noktanız olarak seçmenizin birçok geçerli nedeni vardır.

Burada birkaç tanesini vurgulamak istiyoruz:

 1. 1,2 milyon Avrupalının şaşırtıcı bir rakamı, çeşitli tıbbi prosedürler için İstanbul’u ve Türkiye’nin diğer şehirlerini ziyaret ediyor. Buradaki tıbbi prosedürlerin maliyetleri, diğer ülkelere kıyasla önemli ölçüde daha düşük, çoğu zaman %80’e kadar daha düşük.
 2. Şehir dünyanın en popüler toplu taşıma noktalarından biridir. Dünyanın hemen hemen her yerine uçuş bağlantısı bulmak kolaydır. Ayrıca Avrupa ülkelerinden yapılan uçuşların çoğu yalnızca 3 saat sürüyor.
 3. İstanbul, yolculuğunuzun her yönünü titizlikle planlayan hastaneler, klinikler ve acentelerden oluşan ağ sayesinde gelişen köklü bir medikal turizm sektörü sunuyor. Medikal turizme yönelik seyahat paketleri, otel rezervasyonlarından havaalanı transferlerine, hastane transferlerine ve diğer önemli hususlara kadar her şeyi kapsar.
 4. 2023’te şu ana kadar yaklaşık 7.46.290 kişi halihazırda tıbbi varış noktası olarak Türkiye’yi seçti. Bu yılın şu ana kadarki toplam geliri 1.033.942 dolar.

Hızlı erişim…

WhatsApp aracılığıyla çevrimiçi tavsiye

Ücretsiz fiyat teklifi ve ücretsiz danışmanlık için bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.