dixi health logo n
plastic surgery price and cost
Sağlık yolculuğunuza İstanbul'da başlayın!..

İstanbul'da Saç Mezoterapisi

Mezoterapi, saç dökülmesi ve incelmesi için cerrahi olmayan kozmetik bir tedavidir. Prosedür, kafa derisine vitaminler, mineraller, enzimler ve DHT (dihidrotestosteron) blokerlerinin enjekte edilmesini içerir. Vücuttaki DHT hormonunun fazlalığı, erkeklerde ve kadınlarda saçsız veya androjenik alopesiye neden olur.

Kalıp saçsızlığı genellikle genetik veya hastalığa bağlı olarak ortaya çıkar ve en çok saç çizgisini ve taç bölgesini etkiler. Ulusal Tıp Kütüphanesi, androjenik alopesi veya saçsızlığın ABD’de 50 milyon erkek ve 30 milyon kadını etkilediğini ortaya koymaktadır. Mezoterapi, sağlıklı ve parlak saçlara yol açan saç yoğunluğunu ve saç dokusunu iyileştirir.

Saç mezoterapisi nedir?

Saç mezoterapisi, saç büyümesi ve gençleşmesi için cerrahi olmayan bir saç tedavisidir. Saç vitaminleri, mineraller, enzimler ve DHT blokerleri içeren bir besin çözeltisinin enjekte edilmesini içerir. DHT blokerleri, erkeklerde ve kadınlarda saçsızlığa (androjenik alopesi) neden olan DHT hormonunun aktivitesini yavaşlatır. Saç ilacı, saç dökülmesini durdurmak ve kel veya incelme bölgelerinde saç büyümesini teşvik etmek için doğrudan saç derisine enjekte edilir. İşlem yaklaşık 15-30 dakika sürer ve sonuçları görene kadar 4 ila 6 seans gerektirir.

Mezoterapi saç uzaması ve saç incelmesi için ameliyatsız bir tedavi yöntemidir. Saçları birkaç farklı şekilde besler ve güçlendirir:

 1. Mezoterapi, saçı besleyen bir solüsyonun doğrudan kafa derisine enjekte edilmesini içerir. Saç çözümü temel vitaminler, mineraller, enzimler ve DHT engelleyicileri içerir.
 2. Saç derisi bu besin maddelerini emer ve saç dokusunda iyileşme, kelleşme veya incelme bölgelerinde iyileşme gösterir.
 3. Beslenme çözümü aynı zamanda foliküler işlevi de destekler ve kafa derisinin kel veya incelmiş bölgelerinde saç büyümesine olanak tanır.
 4. Mezoterapi saç dökülmesine neden olan saç derisindeki kaşıntıyı (kepek) ve iltihabı azaltarak alopesi veya egzama hastalarına en fazla yardımcı olur.
 5. Saç foliküllerindeki kan akışını artırarak daha az saç dökülmesine ve sağlıklı saçlara yol açar.

Mezoterapiyi ve Daha Fazlasını Keşfedin!

Saç dökülmesi hem erkekler hem de kadınlar için üzücü bir deneyim olabilir. Neyse ki bu endişeyi gidermek için çeşitli tedavi seçenekleri mevcuttur. Konu saç restorasyonu olduğunda, cerrahi olmayan yaklaşımlardan rejeneratif tıbba kadar bireylerin çok çeşitli seçenekleri vardır.

Popüler seçeneklerden biri saç büyümesi için mezoterapidir. Mezoterapi, kafa derisine besin maddeleri, vitaminler ve ilaçlardan oluşan özelleştirilmiş bir kokteylin enjekte edilmesini içerir. Bu tedavi saç köklerini uyarır, dolaşımı hızlandırır ve doğal saç büyümesini teşvik eder. Saç incelmesine yönelik mezoterapi seansları, en iyi sonuçları elde etmek için genellikle birden fazla seansta yapılır.

Saç derisi gençleştirme tedavileri, saç restorasyonu için ameliyatsız bir başka seçenektir. Bu tedaviler saç derisinin sağlığını ve durumunu iyileştirmeye ve saç büyümesine elverişli bir ortam yaratmaya odaklanır. Saç gençleştirme için mikro iğneleme gibi teknikler, kolajen üretimini teşvik eder ve topikal saç büyüme ürünlerinin emilimini artırır.

Trombosit açısından zengin plazma (PRP) tedavisi, saç dökülmesi tedavisi olarak popülerlik kazanmıştır. PRP, hastanın kanından trombositlerin alınıp konsantre edilmesini ve daha sonra bunların kafa derisine enjekte edilmesini içerir. Trombositler, saçın yeniden büyümesini destekleyen ve mevcut saçın genel kalitesini artıran büyüme faktörleri içerir.

Mezoterapi ve PRP tedavisi, alopesi ve erkek tipi kellik dahil olmak üzere çeşitli saç dökülmesi türlerinde etkili olabilir. Saç yoğunluğunun artması, saç kalitesinin artması ve dökülmenin azalması gibi faydalar sunarlar. Ancak güvenli ve etkili bir tedavi sağlamak için profesyonel saç mezoterapisi sağlayıcılarına danışmak önemlidir.

Mezoterapi ve PRP tedavisine ek olarak keşfedilmeye değer başka saç restorasyon çözümleri de vardır. Lazer tedavisi veya düşük seviyeli ışık terapisi gibi saç folikülü uyarım teknikleri, saç köklerine enerji vermeyi ve büyümeyi teşvik etmeyi amaçlar. Besin açısından zengin saç tedavileri hem topikal hem de oral olarak sağlıklı saçları desteklemek için gerekli vitamin ve mineralleri sağlar.

Saç dökülmesinin önlenmesi de çok önemlidir. Genetik gibi bazı faktörler kontrol edilemese de bireyler saç dökülmesini en aza indirmek için belirli teknikleri benimseyebilir. Bunlar arasında dengeli beslenmeyi sürdürmek, stres seviyelerini yönetmek, sert saç bakımlarından kaçınmak ve yumuşak saç bakım ürünleri kullanmak yer alır.

Doğal çözümler arayanlar için keşfedilecek birkaç seçenek var. Bitkisel takviyelerin, esansiyel yağların ve saç derisi masajlarının saç büyümesini teşvik ettiğine ve mevcut saçları güçlendirdiğine inanılmaktadır. Ancak doğal tedavilere dikkatli yaklaşmak ve kişiye özel rehberlik için profesyonellere danışmak önemlidir.

Saç dökülmesine yönelik mezoterapinin öncesi ve sonrası fotoğrafları, potansiyel sonuçlara dair fikir verebilir. Ancak bireysel sonuçlar farklılık gösterebileceğinden beklentileri yönetmek önemlidir.

Sonuç olarak saç dökülmesi tedavisi seçenekleri son yıllarda önemli ölçüde genişledi. Mezoterapi ve PRP tedavisinden saç derisi gençleştirme ve rejeneratif tıbba kadar bireylerin saç dökülmesi endişelerini gidermek için çeşitli çözümleri vardır. Profesyonellere danışmak ve tedavileri bireysel ihtiyaçlara göre uyarlamak, başarılı saç restorasyon yolculuklarına yol açabilir.

Uzmanlar, kel ve incelme bölgelerinde saç büyümesi için en az 5 ila 10 seans gerektiğini söylüyor. her hafta 1 ila 2 seans yapılır ve başlangıçta tedavi süresi 3 aydır. 3 Ay sonra hastalar 3 ila 6 ay daha her 15 ila 20 günde bir bakım seansları için doktorlarını ziyaret edebilirler. Kurul onaylı ve sertifikalı ilaçlar kullanan güvenilir bir Saç Mezoterapisi doktorunu ziyaret edin.

Seans başına saç mezoterapisinin maliyeti 500 ila 1000 dolar arasındadır. Gözle görülür sonuçlar için en az 5 seans gereklidir. Ortalama olarak hastalar tedavinin ilk 3 ayında 5 ila 10 seans alır ve idame seansları ile takip ederler. Türkiye’de saç mezoterapisinin maliyeti seans başına 100 ila 300 dolar arasındadır. Aşırı saç dökülmesi veya saç incelmesi varsa tedavinin toplam maliyeti 5000 ila 10.000 $ veya daha yüksek olabilir.

saç mezoterapisi fiyatlari istanbul türkiye
art face
hair mesotherapy beforehair mesotherapy after

Mezoterapinin yan etkileri nelerdir?

Saç mezoterapisi, çok az yan etkisi olan veya hiç olmayan, düşük riskli, invazif olmayan bir ameliyattır. Nadir durumlarda aşağıdaki gibi bazı yan etkiler ortaya çıkabilir:

 1. Kafa derisinde şiddetli kaşıntı veya iltihaplanma
 2. Kanama
 3. Enjekte edilen bölgelerde şişlik
 4. Enjekte edilen bölgelerde rahatsızlık veya şişlik
 1. Ödem
 2. Enfeksiyon
 3. Döküntü
 4. Morluk
Genellikle bu yan etkiler tedavi edilebilir ve bir hafta içinde azalır. Bir haftadan uzun süre devam ederse, bunları göz ardı etmeyin ve mümkün olan en kısa sürede doktorunuza başvurun.
hair mesotherapy in istanbul

Saç mezoterapisi etkili midir?

Mezoterapi, saç dökülmesi ve kellik için alternatif cerrahi olmayan bir tedavidir. saç dökülmesi için mezoterapi, saç büyümesini teşvik etmek ve saç dökülmesini yavaşlatmak için saç vitaminlerinin, minerallerin ve amino asitlerin bir kombinasyonunun kafa derisine enjekte edilmesini içeren bir tedavidir.

Saç köklerini harekete geçirir ve kel ve incelme bölgelerinde saç büyümesini destekler. Araştırmalar, Mezoterapinin başarı oranının yaklaşık% 90 ila% 95 arasında olduğunu ve hastaların çoğunluğunun istenen sonuçları elde ettiğini söylüyor.

Mezoterapi sonrası saç bakımınızı nasıl yapmalısınız?

Mezoterapi sonrası saç bakımınız için doktorunuzun tavsiye ettiği doz ve yapılmaması gerekenlere uymanız çok önemlidir.

Mezoterapi tedavisinden sonra dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:

Mezoterapi Sonrası Yapılması GerekenlerMezoterapiden sonra yapılmaması gerekenler
Şişlik varsa kafa derisine birkaç saatte bir soğuk kompres yapınGüneşe maruz kalmayı sınırlayın
Dışarı çıkarken şapka takınÇizmeyin
Bol bol dinlenin ve su içinEn az 3 gün egzersiz yapmayın
Vitaminlerinizi ve doktorunuzun reçetelediği ilaçlarınızı alınEn az 2-3 gün sigara içmeyin veya içki içmeyin
 Buhar odalarından veya saunalardan kaçının
 Saçlarınızı aynı gün yıkamayın veya saçınızı boyamayın

Mezoterapi saç uzamasına yardımcı olur mu?

Saç mezoterapisi, saç vitaminleri, mineralleri, enzimleri ve amino asitlerden oluşan bir kombinasyonun saç derisine enjekte edilmesini içerir. Kel veya seyrelmiş bölgelerde saç büyümesini teşvik eder ve saç dokusunu iyileştirir.

doctor patient FAQ dixi health

Saç Mezoterapisi Hakkında SSS

Saç mezoterapisi, geçici sonuçlar sağlayan, ameliyatsız bir kozmetik tedavi yöntemidir.

Saç mezoterapisi, ileri derecede saç dökülmesi ve incelmesi yaşayan herkes için ameliyatsız ve tamamen güvenli bir işlemdir.

Mezoterapi noninvaziv bir ameliyattır ve ağrıya neden olmaz. Enjeksiyonlardan dolayı hafif bir rahatsızlık olabilir ancak bir veya iki gün içinde geçer.

Mezoterapi noninvaziv bir tedavi olduğu için anesteziye gerek duyulmaz. Hastalar ağrı eşiğinin çok düşük olması durumunda lokal anestezi isteyebilirler.

prp saç tedavisi fiyatları istanbul türkiye
bıyık ekimi fiyatları istanbul türkiye
dhi saç ekimi fiyatları istanbul dixi
sakal ekimi fiyatlari istanbul türkiye