dixi health logo n
plastic surgery price and cost
Sağlık yolculuğunuza İstanbul'da başlayın!..

İstanbul'da Meme Dikleştirme Ameliyatı

Mastopeksi olarak bilinen tıbbi terimlerle Meme dikleştirme, size daha canlı ve düzgün göğüsler vermek içindir. Hamilelik gibi yaş ve yaşamı değiştiren durumlarla vücudunuz değişir ve göğüsleriniz elastikiyetini kaybetme eğilimindedir. Sonuç olarak, göğüsleriniz sarkık ve şekilsiz görünür. Göğüs dikleştirme, göğüslerinize sıkılık kazandırmak ve şekillerini iyileştirmek için yapılan işlemlerdir. Ayrıca genel vücut oranlarınızı iyileştirmeye yardımcı olarak daha ince ve daha sıkı bir vücuda yol açarlar.

Göğüs dikleştirme sırasında cerrahlar, pozisyonlarını yükseltmek için meme uçlarının etrafındaki ve meme bölgesinin altındaki meme dokusunu sıkılaştırır. Göğüslerinizin simetrisini arttırır ve daha dolgun ve canlı görünmelerini sağlar. Meme dikleştirme, yaşlanma, kilo dalgalanmaları veya hamilelik nedeniyle sarkık büstleri olan kadınlara olan güveni artırabilir.

Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Derneği tarafından yapılan küresel bir ankette, 2021’de meme işlemlerinde% 31,4’lük bir büyüme görüldü. Estetik Derneği, 2021’de 160.000’den fazla meme prosedürü bildirdi ve meme dikleştirme ameliyatını en çok yapılan 4. ameliyat olarak değerlendirdi.

Türkiye’de her yıl 50.000’in üzerinde meme dikleştirme ameliyatı yapılıyor ve bu da onu medikal turizm için küresel bir sıcak nokta haline getiriyor. Şaşırtıcı bir şekilde her yıl 1,2 milyon Avrupalı çeşitli tıbbi prosedürler için Türkiye’yi ziyaret ediyor. İşte meme ameliyatının nasıl işlediği ve bu tedavi için Türkiye’yi nasıl ziyaret edebileceğiniz hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar.

Meme dikleştirme, daha dolgun ve daha canlı görünen göğüsler için meme dokularını kaldırmak ve sıkılaştırmak için yapılan cerrahi bir işlemdir. Cerrahlar fazla cildi çıkararak ve cilt dokularını sıkılaştırarak sarkık göğüsleri yükseltir. Göğüs dikleştirmenin tüm amacı, göğüslerin göğsünüzdeki konumunu simetrik ve iyi tanımlanmış görünecek şekilde düzeltmektir. Cerrahlar ayrıca her göğüste daha yüksek ve merkezi bir pozisyon vermek için meme uçlarını da kaldırır. Bazen göğüsler aşırı sarkıksa, cerrahlar göğüs dikleştirme ameliyatı sırasında göğüslere de implant yerleştirir.

Genç Hatların Restorasyonu: Gelişmiş Meme Dikleştirme Prosedürü

Yaygın olarak meme dikleştirme ameliyatı olarak bilinen mastopeksi prosedürü, sarkan göğüsleri düzeltmek ve genç görünümlerini eski haline getirmek için tasarlanmış dönüştürücü bir müdahaledir. Cerrahi tekniklerdeki ilerlemelerle, meme pitozisini ele almak isteyen bireyler, daha sıkı ve daha yükselmiş göğüsler elde etmek için çeşitli seçeneklere sahiptir.

Mastopeksi yoluyla sarkan meme düzeltmesi, fazla derinin alınmasını, meme dokusunun yeniden şekillendirilmesini ve daha kaldırılmış ve gençleşmiş bir görünüm elde etmek için meme ucunun yeniden konumlandırılmasını içerir. Bu kapsamlı prosedür, memenin sarkması ve sarkması ile ilgili endişeleri gidererek daha genç ve estetik açıdan hoş bir meme konturuna neden olur.

Meme dikleştirme ve meme büyütme, mastopeksiyi meme büyütme teknikleriyle birleştirerek bireylerin sadece göğüslerini kaldırmakla kalmayıp aynı zamanda büyüklüklerini ve şekillerini de geliştirmelerini sağlar. İmplantları veya yağ transferini kullanarak, cerrahlar meme pitozisini düzeltirken daha dolgun ve daha genç bir meme görünümü oluşturabilirler. Bu yaklaşım, hem kaldırma hem de hacim geliştirme arayan bireyler için kapsamlı bir çözüm sunar.

Meme yeniden şekillendirme ameliyatı, meme sarkması ve sarkması ile ilgili belirli endişeleri gidermek için özelleştirilmiş bir yaklaşım sunar. Cerrahlar, fazla cildi çıkarmak, meme dokusunu yeniden şekillendirmek ve meme başı pozisyonunu yükseltmek için çapa veya lolipop kesileri gibi çeşitli teknikler kullanır. Cerrahi planı her hastanın kendine özgü ihtiyaçlarına göre uyarlayarak, meme yeniden şekillendirme ameliyatı doğal görünümlü ve uzun süreli sonuçlar verir.

Göğüs dikleştirme olarak da bilinen göğüs sıkılaştırma prosedürü, meme pitozisini düzeltmenin ve daha genç bir meme görünümü elde etmenin etkili bir yoludur. Bu cerrahi teknik, fazla derinin alınmasını, meme dokusunun sıkılaştırılmasını ve daha sıkı ve yükseltilmiş bir kontur oluşturmak için meme başı pozisyonunun yükseltilmesini içerir. Göğüs sıkılaştırma prosedürü, bireylere güvenini yeniden kazanma ve daha genç bir silueti geri kazanma fırsatı sunar.

Meme başı dikleştirme ameliyatı genellikle meme başı pitozunu düzeltmek ve genel meme estetiğini iyileştirmek için mastopeksi ile birlikte yapılır. Bu prosedür, meme ucunun meme höyüğü üzerinde daha yüksek, daha genç bir konuma yeniden konumlandırılmasını içerir. Cerrahlar meme ucu yükselmesini meme dikleştirme teknikleriyle birleştirerek uyumlu ve estetik açıdan hoş bir meme konturu elde edebilirler.

Meme pitozu düzeltmesi, genellikle yaşlanma, hamilelik veya kilo dalgalanmaları gibi faktörlerden kaynaklanan memelerin sarkmasını veya sarkmasını giderir. Mastopeksi ve diğer cerrahi teknikler sayesinde plastik cerrahlar fazla cildi çıkararak, meme dokusunu yeniden şekillendirerek ve meme başı pozisyonunu yükselterek meme pitozisini düzeltebilirler. Bu kapsamlı yaklaşım, daha genç ve yükselmiş bir meme görünümünün geri kazanılmasına yardımcı olur.

Meme sarkması düzeltme prosedürleri, bireylere meme sarkması ile ilgili endişeleri gidermenin ve daha arzu edilen bir meme konturuna ulaşmanın bir yolunu sunar. Mastopeksi gibi cerrahi teknikleri kullanarak cerrahlar göğüsleri yükseltebilir ve yeniden şekillendirerek daha sıkı ve daha canlı bir görünüme neden olabilir. Göğüs sarkması düzeltme prosedürleri, bireylere özgüvenlerini yeniden kazanma ve gençleşmiş siluetlerini kucaklama fırsatı sunar.

Sonuç olarak, gelişmiş meme dikleştirme prosedürleri, bireylere sarkan göğüsleri düzeltme ve daha genç ve daha canlı bir görünüme kavuşma fırsatı sunar. Mastopeksi, meme dikleştirme ve büyütme ve meme yeniden şekillendirme ameliyatı gibi tekniklerle bireyler meme pitozu ile ilgili endişeleri giderebilir ve istedikleri meme hatlarını elde edebilirler. Plastik cerrahlar, cerrahi uzmanlık ve gelişmelerden yararlanarak bireylerin özgüvenlerini yeniden kazanmalarına ve daha genç bir siluetin tadını çıkarmalarına yardımcı olur.

meme dikleştirme fiyatları istanbul
art face
Breast Augmentation before afterBreast Augmentation Surgery before after

Göğüs dikleştirme ne işe yarar?

Meme dikleştirme kavramı 1900’lü yılların başında ilk meme ucu grefti işlemini de yapan Dr. Max Thorek tarafından keşfedilmiştir. Tıbbi gelişmeler ve cerrahi ilerlemeler sayesinde meme tedavisi artık hızlı ve düşük riskli bir işlemdir. İşte meme dikleştirmenin yapabileceği her şey:

Meme dikleştirme ameliyatı göğüslerin şeklini güzelleştirmeye yönelik bir estetik ameliyattır. Bu ameliyatın asıl amacı sarkık meme uçlarını ve göğüsleri kaldırmaktır. Size daha sıkı ve daha genç bir göğüs verir.

Şekilli ve sıkı göğüsler figürünüzü ve vücut oranlarınızı yeniden tanımlar. Üst vücut oranlarınızı dengeler ve kıvrımlı bir vücuda sahip olmanızı sağlar.

Simetrik ve çekici bir figür için dengeli vücut oranları çok önemlidir. Göğüs kaldırma, size güzel bir şekil vermek için üst vücudunuzu geliştirir ve şekillendirir.

Özgüven

Yaşlandıkça cilt elastikiyetini kaybeder ve sarkık bir cilde sahip oluruz. Yaşlanma, aşırı kilo kaybı ve hamilelik gibi birçok neden cilt elastikiyetinin kaybına katkıda bulunur. Meme dikleştirme, göğüslerinizdeki sarkma belirtilerini ortadan kaldırır ve vücudunuza olan güveninizi yeniden kazanmanıza yardımcı olur.

Türkiye’de meme dikleştirme fiyatı nedir?

Türkiye’de sağlık turizminin en cazip özelliklerinden biri de uygun fiyatlarıdır. Türkiye’de meme dikleştirme ameliyatlarının maliyeti diğer ülkelere göre %70 ila %80 daha düşüktür. Türkiye’de ortalama meme dikleştirme maliyeti hastane ve seyahat masrafları dahil 2.500 ila 5.000 dolar arasındadır. Aksine, ABD veya Avrupa’daki bir memenin ortalama maliyeti, hastane ve seyahat masrafları hariç 6.000 ila 12.000 ABD dolarıdır.

Meme Ameliyatları ABD Birleşik KrallıkTürkiye
Meme Büyütme6.000 ABD Doları – 12.000 ABD Doları5.000 ABD Doları – 10.000 ABD Doları3000 ABD Doları – 5000 ABD Doları
Meme Dikleştirme8.000 ABD Doları – 15.000 ABD Doları7.000 ABD Doları – 14.000 ABD Doları2.500 – 4.000 ABD Doları
Meme Küçültme5.000 ABD Doları – 15.000 ABD Doları7.000 ABD Doları – 14.000 ABD Doları2.500 ABD Doları – 5.000 ABD Doları
Meme Rekonstrüksiyonu15.000 ABD Doları – 30.000 ABD Doları12.000 – 30.000 ABD Doları6.000 ABD Doları – 12.000 ABD Doları
Mastektomi10.000 ABD Doları – 20.000 ABD Doları12.000 – 25.000 ABD Doları3.500 ABD Doları – 10.500 ABD Doları
Lumpektomi10.000 – 20.000 ABD Doları12.000 ABD Doları – 22.000 ABD Doları6.000 ABD Doları – 12.000 ABD Doları
Breast Lift Surgery in Istanbul Turkey
meme dikleştirme tedavi fiyatları istanbul

Meme dikleştirme ameliyatı için İstanbul’u  neden seçmelisiniz?

İstanbul, dünyanın en önde gelen medikal turizm merkezlerinden biridir. Tıbbi ihtiyaçlarınız için Türkiye’yi seçmeniz için en önemli 5 neden:

Uluslararası Eğitimli Doktorlar: Türkiye’deki cerrahlar farklı tıbbi alanlarda uzmanlaşmak için sıkı bir eğitimden geçmektedir. Bunların çoğunluğu uluslararası eğitim almış ve uluslararası tıbbi kurullar tarafından sertifikalandırılmıştır.

Gelişmiş Sağlık Tesisleri: Türkiye, sağlam ve köklü bir sağlık altyapısına ev sahipliği yapmaktadır. Hasta güvenliğini ve refahını sağlamak için uluslararası standart teknoloji ve ekipmanlar mevcuttur.

Ekonomik Fiyatlar: Tıbbi prosedürlerin masrafları, diğer ülkelere kıyasla Türkiye’de %80’e varan oranlarda önemli ölçüde daha düşüktür. Hastalar tedavileri boyunca ekonomik maliyet yapısıyla uluslararası standartlarda tıbbi yardım almaktadır.

Tatil Destinasyonu: Türkiye, zengin kültürel mirası ve geniş yelpazedeki turistik faaliyetleriyle seyahat severler için ideal bir destinasyondur. Yalnızca birinci sınıf tıbbi olanaklara sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda yeni bir ülkeyi keşfetme şansına da sahip oluyorsunuz.

Kooperatif Personeli: Sağlık turizmi Türkiye’nin en önemli uzmanlık alanlarından biridir ve her yıl binlerce yabancı tıbbi hizmetler için burayı ziyaret etmektedir. Medikal sektöründeki personel, hastalara kaldıkları süre boyunca konforlu ve sorunsuz bir deneyim yaşatmak için eğitilmiştir.

Beni İstanbul'da nasıl bir program bekleyecek?

Türkiye’de bir meme dikleştirme ameliyatı düşünüyorsanız bilgileri aşağıda bulabilirsiniz;

1. Adım: Temsilcimizle iletişime geçin ve bilgilerinizi paylaşın!

Süreci başlatmanın ilk adımı bize ulaşmak ve bilgilerinizi paylaşmaktır.

Temsilcilerimizden biri tıbbi geçmişiniz ve iletişim bilgileriniz de dahil olmak üzere bilgilerinizi alacaktır.

Doktorlarımızın sizden isteyeceği testler şunlardır:

 1. Tam kan profili
 2. Tam tıbbi muayene
 3. Göğüs röntgeni
 4. Mammogram (gerekirse)

2. Adım: Türkiye’ye Seyahat ve Hastaneye Yatış

Doktorlarımızın yapacağı sağlık muayenesinden sonra Türkiye’ye uçuşunuzu ve güzergahınızı belirleyebiliriz.

Hangi havaalanına indiğiniz önemli değil, sizi almak ve otele kadar eşlik etmek için orada olacağız.

Seyahatiniz boyunca düzenlendiğinden emin olmak için otel transferlerinizi de ayarlayacağız.

3. Adım: Ameliyat Öncesi Kontrol

Otele vardığınızda doktorlarımız sizi karşılayacak ve bazı tetkiklere hazırlayacaktır.

Ameliyattan önce aşağıdaki testler yapılacaktır:

 1. Tam Kan Sayımı (CBC)
 2. EKG Testi
 3. Göğüs röntgeni
 4. Mammogram (gerekirse)
 5. Pıhtılaşma Çalışmaları (PT/PTT)

4. Adım: Ameliyat

Doktorlar test sonuçlarınızdan memnun kaldıktan sonra ameliyat tarihiniz kesinleşir.

Ameliyat günü hastaneye transfer edilirsiniz ve hastane personeli tarafından karşılanırsınız.

5. Adım: İyileşme

Ameliyattan sonra doktorların durumunuzu takip etmesi için birkaç gün hastanede kalmanız gerekebilir.

Bu sadece iyileştiğinizden emin olmak için önleyici bir adımdır.

Doktorla takip randevusu için birkaç gün sonra tekrar ziyaret etmeniz gerekebilir.

6. Adım: Otel / Transfer

Doktorunuzun onay vermesinin ardından sizi belirlenen otelinize transfer edeceğiz. Otel, konaklamanız boyunca rahat etmenizi sağlamak için çok çeşitli olanaklar ve lüksler sunmaktadır.

Paketlerimiz hangi hizmetleri içeriyor?

Her şey dahil paketlerimizin içerdiği hizmetler şunlardır:

 1. Ön Testler
 2. Anestezi Muayenesi
 3. İlk Muayene
 4. Meme Dikleştirme Ameliyatı
 5. Genel Anestezi veya Lokal Anestezi
 6. Ameliyat Sonrası Muayeneler
 7. Ameliyat sonrası hastanede kalış
 8. VIP otel ve hastane transferleri
 9. 5-7 gün otel konaklaması

Meme Dikleştirme Haftası Haftası İyileşme
(kurtarma ipuçları)

Meme dikleştirme işleminin ortalama iyileşme süresi 4 ay ile 6 ay arasında sürer. Haftalık iyileşmeniz sırasında bekleyebileceğiniz şeyler şunlardır:

Ameliyat Sonrası: Ameliyat sonrasında anestezinin etkisi altına gireceksiniz. Bu etkilerin tamamen ortadan kalkması 24 ila 48 saat sürebilir. Hastanede 1 veya 2 gece gözlem altında tutulacaksınız. Göğüslerinizde orta ila şiddetli şişlik ve morarma fark edeceksiniz. Ayrıca göğüs bölgesinde, genellikle bir veya iki hafta sonra azalan küçük bir ağrı ve sızı da yaşayacaksınız.

1. Hafta: Hastanede 2 gece kaldıktan sonra evinize geri gönderilirsiniz. İlk hafta bolca dinlenmeniz ve sıvı beslenmeniz istenecektir. Doktorunuz evde ağrı tedavisi için ağrı kesici ilaçlar yazacaktır. Küçük şişlik ve morarma bekleyebilirsiniz. Doktorlar büyük olasılıkla en az 2 hafta boyunca ev işlerinden ve ağır kaldırmaktan kaçınmanızı isteyeceklerdir. İlk haftanın sonunda şişlik ve morlukların bir miktar azalmasını bekleyebilirsiniz. Göğüs dikleştirmeyi iyileştirme ipuçlarından biri, komplikasyonları önlemek için yan yerine sırtüstü uyumaktır. Göğüs kaldırma işleminin bir diğer önemli kısmı da kompresyon sutyeni giymektir.

2. Hafta: 2. haftaya gelindiğinde şişlik ve morluklarda gözle görülür bir iyileşme olacaktır. Araba kullanmak gibi günlük aktivitelere geri dönebilirsiniz ancak yine de bu dönemde ağır bir şey kaldırmamanız veya yorucu egzersizler yapmamanız istenir. Tamamen sıvı bir diyetten yarı katı gıdalara geçebilirsiniz. Çok yorucu olmadığı sürece dilediğiniz kadar yürüyebilirsiniz.

3. Hafta: 3. haftaya kadar şişlik ve morarma önemli ölçüde azalacaktır. Bu noktada ameliyatın etkileri daha belirgin olabilir. İş ve spor salonu da dahil olmak üzere günlük rutininize yavaş yavaş geri dönebilirsiniz. Ayrıca 3. haftanın sonunda normal beslenmenize geri dönebilirsiniz.

4-6 ay sonra: Bu döneme uzun vadeli iyileşme diyoruz. Doktorunuzun operasyon sonrası tavsiyelerine uyduğunuz sürece iyileşmeniz gözle görülür olacaktır. 4 ila 6 ay arasında yara izleri solmaya başlar ve ameliyatın sonucu tam olarak görülmeye başlar.

Meme dikleştirmenin artıları ve eksileri nelerdir?

Her cerrahi işlemin artıları ve eksileri vardır. Hastaların, tercih etmeden önce meme dikleştirme ameliyatının tüm artılarını ve eksilerini tartmaları gerekir:

Meme dikleştirmenin artıları:

 1. Çekici göğüs şekli
 2. Meme asimetrisi
 3. Sarkık göğüslere son
 4. Daha iyi meme ucu projeksiyonu
 5. Daha sıkı üst gövde
 6. Vücut hatlarını iyileştirir
 7. Sırt ağrısını hafifletir
Meme dikleştirmenin eksileri:
 1. Emzirme sorunları
 2. Yara izi (solması bir yıl sürer)
 3. Meme uçlarında his kaybı
 4. Enfeksiyonlar veya sıvı birikmesi
doctor patient FAQ dixi health

Meme Dikleştirme Ameliyatları Hakkında SSS

Meme Ameliyatları ile ilgili sık sorulan sorular şunlardır:

En azından ilk 3 hafta her türlü yorucu fiziksel aktiviteden kaçınılmalıdır.

Göğüs dikleştirme de dahil olmak üzere çoğu kozmetik prosedür sigorta kapsamında değildir. Sadece meme dikleştirme işleminin tıbbi olarak gerekli olabileceği istisnai durumlarda sigorta bu operasyonu kapsayabilir.

Meme dikleştirme sırt ağrısını bir dereceye kadar hafifletebilir ancak tamamen tedavi etmez.

Dolgulu sütyenler ve diğer iç çamaşırı türleri göğüslerinizin dik görünmesine yardımcı olabilir ancak bu geçici bir çözümdür.

Meme dikleştirme izleri tamamen kaybolmaz ancak zamanla solabilir veya hafifleyebilir.

Çoğu kadın meme dikleştirme sonrasında emzirmeye geri döner ancak emzirme sonrasına kadar, yani hamilelik ve emzirme sürecinde meme dikleştirme ameliyatı yaptırmamanız tavsiye edilir.

İyileşmenize bağlıdır ancak genellikle bir hafta sonra araba kullanabilirsiniz.

Tamamen ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Meme dikleştirme sadece şekli değiştirmek içindir, meme büyütme ise göğüslerin boyutunu değiştirir.

Meme dikleştirme ameliyatı hafif bir ağrıya neden olabilir ancak işlem boyunca anestezi ve ağrı kesicilerle ağrı azaltılır.

Türkiye, gelişen sağlık turizmi sektörüyle tüm dünyada tanınmaktadır. Tedavi boyunca her hastanın güvenliği çok ciddiye alınır. İşte Türkiye’nin kozmetik işlemler için tamamen güvenli olmasının en önemli nedenleri.

Sıkı Güvenlik Düzenlemeleri: Güvenlik konusu Türk Sağlık Bakanlığı tarafından büyük ölçüde önceliklendirilmekte ve incelenmektedir. Hastane ve klinikler, Bakanlığın belirlediği düzenlemelere uymadıkça faaliyet gösteremez. Güvenlikle ilgili endişeleriniz için sağlık hizmeti sağlayıcılarından bakanlık sertifika mühürlerini göstermelerini isteyebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için bakanlığın resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.


Güçlü Sağlık Altyapısı: Türkiye, medikal turizme özel olarak tasarlanmış sağlam bir sağlık altyapısına sahip az sayıda ülkeden biridir. Yabancıların en iyi tıbbi hizmetlere sahip olmasını sağlamak için gelişmiş ve en yeni ekipmanlara büyük yatırımlar yapılıyor.

Kurul Sertifikalı Doktorlar: Türkiye’deki cerrahların yasal olarak çalışabilmesi için Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği katı kriterleri karşılaması gerekir. Tıbbi bir işe başlamadan önce tıbbi alanda uzmanlaşma ve sertifikalar gereklidir. Bu nedenle doktorlar, alanda hizmet sunmadan önce sıkı bir eğitim sürecinden geçiyor ve birden fazla sertifika alıyor.

Her iki prosedürde de belirli riskler bulunsa da meme dikleştirme yine de meme implantlarından çok daha güvenlidir. Meme dikleştirme, göğüslerin görünümünü iyileştirmek için göğüslerde deri altı değişiklikler yapılmasını içerirken, implantlar göğüslerin içine yabancı madde yerleştirilmesini içerir.

Meme implantı sonrasında alerjik reaksiyon ve ameliyat sonrası komplikasyon olasılığı, implantsız normal meme dikleştirme ameliyatına göre çok daha yüksektir.

Amerikan Plastik Cerrahlar Derneği’ne göre meme dikleştirmenin ortalama maliyeti hastane masrafları hariç yaklaşık 5000 dolardır. İmplantla meme dikleştirmenin ortalama maliyeti hastane masrafları hariç 9000 dolar civarındadır. Sigorta, hasta için gerekli olana kadar meme dikleştirme gibi estetik işlemlerin çoğunu karşılamaz.

Meme Dikleştirme Ameliyatı yaygın bir estetik ameliyattır ve dünya çapında pek çok kişi bunu tercih etmektedir. Bununla birlikte, invazif bir cerrahi prosedür olmasının getirdiği birkaç risk ve komplikasyon vardır.

 1. Meme asimetrisi nadir durumlarda ortaya çıkar.
 2. Ameliyat sırasında veya sonrasında aşırı kanama.
 3. Anestezinin ardından solunum sorunları veya alerjik reaksiyonlar gibi etkiler ortaya çıkabilir.
 4. Meme implantının yer değiştirmesi.
 5. Ameliyattan sonra uzun süreli enfeksiyonlar.
 6. Yaraların veya morlukların iyileşmesi zor.
 7. Çene bölgesinde görünür yara izi.
 8. Sıvı Birikimi.
breast surgeries

İstanbul’da sağlık yolculuğunuza başlayın!..İstanbul’da Meme Cerrahisi Türkiye’de Meme Tedavisi Meme ameliyatları ya da meme tedavileri, göğüslerin kozmetik olarak iyileştirilmesi ve yeniden yapılandırılması anlamına gelir. En yaygın meme tedavileri arasında meme büyütme, meme dikleştirme, meme küçültme, Jinekomasti, meme rekonstrüksiyonu vb.

Daha Fazla »
meme küçültme ameliyatı fiyatları istanbul türkiye

Sağlık yolculuğunuza İstanbul’da başlayın!..İstanbul’da Meme Küçültme AmeliyatıKüçültme mamoplastisi olarak da bilinen meme küçültme, büyük göğüsleri küçültmeye yönelik bir ameliyattır. Bu prosedürde doktorlar göğüslerin boyutunu küçültmek için fazla deri ve dokuyu çıkarırlar. Prosedür aynı zamanda göğüslerin yeniden şekillendirilmesini ve daha

Daha Fazla »
meme büyütme fiyatlari istanbul

Sağlık yolculuğunuza İstanbul’da başlayın!..İstanbul’da Meme Büyütme AmeliyatıHalk arasında göğüs büyütme olarak bilinen Meme Büyütme, göğüs büyütme için cerrahi bir işlemdir. Göğüslerinizin estetiğini iyileştirmek için en yaygın vücut estetiği işlemlerinden biridir. Meme büyütme, bir Meme Büyütme prosedüründe yağ transferi veya

Daha Fazla »