dixi health logo n
plastic surgery price and cost
İstanbul'da sağlık yolculuğunuza başlayın!..

İstanbul'da Meme Cerrahisi

Breast Surgery
meme dikleştirme tedavi fiyatları istanbul


Meme Dikleştirme

: Mastopexy olarak bilinen tıbbi terimlerle, Meme dikleştirmenin amacı size daha dik ve şekilli göğüsler kazandırmaktır. Yaşlanma ve hamilelik gibi yaşamı değiştiren durumlarla birlikte vücudunuz değişir ve göğüsleriniz elastikiyetini kaybetme eğilimi gösterir. Bunun sonucunda göğüsleriniz sarkık ve şekilsiz görünür. Meme dikleştirme, göğüslerinize sıkılığı geri kazandırmaya ve şekillerini iyileştirmeye yönelik işlemlerdir. Ayrıca genel vücut oranlarınızı iyileştirmenize yardımcı olarak daha ince ve daha sıkı bir vücuda sahip olmanıza yardımcı olurlar.

meme büyütme fiyatlari istanbul


Meme Büyütme

: Halk arasında göğüs estetiği olarak bilinen Meme Büyütme, göğüsleri büyütmek için yapılan cerrahi bir işlemdir. Göğüslerinizin estetiğini iyileştirmek için en sık yapılan vücut estetiği işlemlerinden biridir. Meme büyütme işleminde yağ transferi veya meme implantları ile meme büyütme yapılabilir. Doğal olarak aşırı küçük göğüsleri olan veya kilo kaybı veya hamilelik nedeniyle göğüsleri sarkmış olan kadınlar bu işlem için mükemmel adaylardır. Meme kanseri sonrası yeniden yapılanma veya doğal olarak küçük göğüslerin düzeltilmesi amacıyla meme büyütme için yapılan FDA onaylı bir ameliyattır.

meme küçültme ameliyatı fiyatları istanbul türkiye


Meme Küçültme

: Küçültme mamoplastisi olarak da bilinen meme küçültme, büyük göğüslerin küçültülmesine yönelik bir ameliyattır. Bu prosedürde doktorlar göğüslerin boyutunu küçültmek için fazla deri ve dokuyu çıkarırlar. Prosedür aynı zamanda göğüslerin yeniden şekillendirilmesini ve daha küçük ve daha sıkı bir görünüm için konumlarının düzeltilmesini de içerir. Aşırı büyük göğüsler çeşitli sağlık sorunlarına neden olabilir ve fiziksel aktiviteyi kısıtlayabilir. Duruş sorunları, bel ve üst sırt ağrıları ve baş ağrıları büyük göğüslü kadınların ortak şikayetleridir.

jinekomasti ameliyatı fiyatlari istanbul türkiye


Jinekomasti

: "Erkek göğüsleri" olarak da bilinen Jinekomasti, erkeklerde meme dokusunun kanserli olmayan aşırı büyümesidir. Testosteron ve östrojen dengesizliklerinden kaynaklanır. Bu durumda göğüsler olağandışı derecede büyük görünür ve fark edilir derecede şişer. Her yaştan erkekte yaşamın herhangi bir döneminde ortaya çıkabilir ancak genellikle bebeklik, ergenlik ve yaşlılık döneminde de görülebilir. Doku büyümesi bir veya her iki memede de meydana gelebilir. Jinekomasti genellikle kendi kendine geçer ancak çoğu durumda ameliyat veya ilaç tedavisi gerektirmez ya da gerektirebilir.

art face
breast surgery beforebreast surgery after

Türkiye’de Meme Ameliyatları Güvenli mi?

Türkiye, gelişen sağlık turizmi sektörüyle tüm dünyada tanınmaktadır. Hasta güvenliği Türkiye için en önemli konulardan biridir ve buna göre önlemler alınmaktadır. Türkiye’nin kozmetik prosedürler için güvenli kabul edilmesinin en önemli nedenleri şunlardır:

Güvenlik konusu Türk Sağlık Bakanlığı tarafından son derece ön planda tutulmakta ve incelenmektedir. Hastane ve kliniklerin medikal turizm hizmetlerinin yürütülmesine ilişkin Bakanlık tarafından belirlenen düzenlemelere uyması gerekmektedir. Daha detaylı bilgi için bakanlığın resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye, medikal turizme özel olarak tasarlanmış sağlam bir sağlık altyapısına sahip az sayıda ülkeden biridir. Yabancıların en iyi tıbbi hizmetlere sahip olmasını sağlamak için gelişmiş ve en yeni ekipmanlara büyük yatırımlar yapılıyor.

Türkiye’deki cerrahların yasal olarak çalışabilmesi için Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği katı kriterleri karşılaması gerekiyor. Tıbbi bir işe başlamadan önce tıbbi alanda uzmanlaşma ve sertifikalar gereklidir. Bu nedenle doktorlar, alanda hizmet sunmadan önce sıkı bir eğitim sürecinden geçiyor ve birden fazla sertifika alıyor.

Meme Ameliyatları Hakkında SSS

Meme Ameliyatları ile ilgili sık sorulan sorular şunlardır:

Bir kadının veya erkeğin göğüslerini değiştirmek ve yeniden şekillendirmek için yapılan ameliyata meme ameliyatı denir. Meme cerrahisi çeşitli tıbbi ve kozmetik amaçlara hizmet eder. Tıbbi amaçlarla yapılan meme ameliyatları arasında lumpektomi, mastektomi, meme küçültme gibi kanser önleme ameliyatları yer alır. Öte yandan yaygın olarak yapılan estetik meme ameliyatları arasında meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme ve meme rekonstrüksiyonu yer almaktadır.

Meme Ameliyatları, göğüslerinizi geliştirmek ve yeniden şekillendirmek için çeşitli kozmetik teknikleri ve prosedürleri ifade eder. Meme büyütme ve meme dikleştirme dünya çapında en sık yapılan estetik meme ameliyatları arasındadır. Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Derneği’ne göre 2022 yılında 2021 yılına göre %29 artışla 2,2 milyonun üzerinde meme büyütme işlemi gerçekleştirildi. Ayrıca 4,4 milyonun üzerinde meme ameliyatı ve %25’lik bir artışla tüm meme prosedürlerinde gözle görülür bir büyüme görüldü. artış.

Meme büyütme, dünya çapında kadınlar arasında liposuction’dan sonra en popüler ikinci ameliyattır. Meme ameliyatı yaşamı değiştiren bir karardır, dolayısıyla doğru doktoru seçmek büyük bir fark yaratır. Türkiye, dünyadaki medikal turizmin en ünlü noktalarından biridir.

Türk sağlık kuruluşu USHAŞ’a göre, 600.000’den fazla kişi tıbbi prosedürler için Türkiye’yi ziyaret etti. Asya ile Avrupa arasında köprü görevi gören Türkiye’nin stratejik konumu, her yıl 57 ülkeden 1 milyar insanı ağırlıyor. Ayrıca Türkiye’nin milli havayolu şirketi olan Türk Hava Yolları, dünyanın birçok destinasyonuna (120 ülke, 299 şehir ve 302 havalimanı) uçuyor ve bu da onu medikal turizm için ideal bir lokasyon haline getiriyor.

Tıbbi ve kozmetik amaçlı çeşitli meme ameliyatları vardır. İşte dünyanın en popüler meme ameliyatlarından bazıları:

  1. Meme Büyütme
  2. Meme Küçültme
  3. Göğüs Dikleştirme
  4. Meme Rekonstrüksiyonu
  5. Lumpektomi
  6. Mastektomi

Meme Büyütme: ‘Büyütme Mamoplastisi’ veya ‘Göğüs Büyütme’ olarak da bilinen meme büyütme, meme boyutunu artırmak için yapılan bir ameliyattır. Meme Büyütme ya silikon / salin implantlarla ya da yağ transferi ile yapılır. Her iki yöntemin de artıları / eksileri vardır ve deneyimli bir plastik cerrah en iyi seçeneği seçmenize yardımcı olabilir. Doğal olarak çok küçük göğüsleriniz varsa veya kilo kaybı veya hamilelik nedeniyle meme hacmini kaybettiyseniz meme Büyütme sizin için uygun bir ameliyattır.

Meme Küçültme (Küçültme Mamoplastisi veya Jinekomasti): Meme Küçültme, aşırı yağ, meme dokusu ve cildin azaltılması için yapılan bir meme ameliyatıdır. Bu ameliyat büyük göğüsleri olan herkes için uygundur ve onları görünümleri konusunda bilinçlendirir. Bazen büyük göğüsler, özellikle spor aktiviteleri sırasında veya kendilerine uygun kıyafet bulamadıklarında insanlara fiziksel rahatsızlık da verir. Meme bezi dokularının aşırı üretildiği bir durum olan Jinekomastiden muzdarip erkeklerde de meme küçültme yapılır. Erkekler bu ameliyatı tercih eder çünkü vücutlarına tuhaf bir şekil verir ve fazla kilolu görünmelerini sağlar.

Göğüs Dikleştirme : Mastopeksi olarak da adlandırılan göğüs dikleştirme, göğüs şeklinizi kaldırarak ve çevresindeki cildi sıkılaştırarak güçlendirir. Bu ameliyat, yaşlanma, hamilelik veya şiddetli kilo kaybı sonucu göğüslerinde yağ hacmi ve cilt elastikiyetini kaybeden kadınlar için uygundur. Bazen meme büyütme veya küçültme ile birleştirilir. Bu ameliyatın tüm amacı, daha dolgun ve yuvarlak görünmeleri için göğüslerinizin şeklini ve boyutunu arttırmaktır.

Meme Rekonstrüksiyonu : Çoğunlukla mastektomi veya lumpektomi sonrası kanser hastalarına uygulanan cerrahi bir işlemdir. Meme rekonstrüksiyonu, birkaç ay veya yıl mastektomiden hemen sonra veya sonra yapılır. Memelerin rekonstrüksiyonu implantlar veya doku transferi yoluyla yapılabilir. Salin veya silikon implantlar, göğüsleri yeniden oluşturmak veya vücudun başka bir yerinden, tipik olarak yeniden yapılanma için alt göbekten doku transferini yeniden oluşturmak için kullanılır. Hastaların güvenli ve etkili meme rekonstrüksiyonu ameliyatı için kurul onaylı bir plastik cerrah bulmaları gerekir.

lumpektomi Meme Ameliyatı : Lumpektomi, meme kanseri hastalarının memedeki tümörü veya kanserli yumruyu çıkarması için yapılan bir ameliyattır. Bir mastektomiye kıyasla, memenin çoğu bu prosedürde bozulmadan kalır. Temel amaç, kanserin metastaz yapmasını durdurmak için kanserli hücreleri çıkarmaktır. Erken evre meme kanseri hastalarında lumpektomi yapılır.

Mastektomi Meme Cerrahisi : Mastektomi, meme kanserini tedavi etmek veya önlemek için bir veya her iki memenin tamamen çıkarılmasına yönelik bir meme kanseri ameliyatıdır. Mastektomi, erken evre meme kanseri hastalarında veya ailesinde meme kanseri öyküsü olan kişilerde yapılır. Mastektomiden sonra iyileşmesi 4 ila 8 hafta sürebilir.

Eğer meme ameliyatı olmaya zaten karar verdiyseniz bir sonraki önemli adım doğru doktoru bulmaktır. Aramanız gereken ilk şey doktorun nitelikleri ve deneyimidir. Tipik olarak meme cerrahları mastektomi veya lumpektomi gibi tıbbi meme ameliyatlarını gerçekleştirir.

Göğüs büyütme ve göğüs dikleştirme gibi kozmetik göğüs ameliyatları için, göğüs cerrahisinde uzmanlığa sahip, kurul onaylı bir plastik cerrah en iyi seçeneğinizdir. Dixi Health olarak biz, Türkiye’nin en iyi meme cerrahlarını ve plastik cerrahlarını bulmanıza yardımcı olabiliriz!

Sizi tıbbi olarak analiz etmediğimiz sürece hangi ameliyatın size en uygun olacağını belirleyemeyiz. Tüm tıbbi geçmişinizi analiz etmek ve size en iyi tıbbi tavsiyeyi sunmak için ücretsiz doktor konsültasyonları sunuyoruz. Online tıbbi formumuzu doldurabilir ve tıbbi yolculuğunuza bizimle başlayabilirsiniz. Doktorlarımız size hizmet etmek, sağlığınızı ve güzelliğinizi iyileştirmeye yardımcı olmak için bekliyor.

Türkiye estetik ameliyatlarda ilk 5 destinasyon arasında yer alıyor. Yüzlerce, binlerce kişi meme ameliyatları için Türkiye’yi tercih ediyor. Türkiye’nin diğer ülkelere göre avantajlı olmasının en önemli nedenleri ekonomik olması ve randevu bekleme sürelerinin kısa olmasıdır. Meme büyütme gibi kozmetik meme prosedürlerinin ortalama maliyeti 2000 ila 4000 dolar arasındadır. Tam tersine Amerika ve Avrupa ülkelerinde ortalama meme büyütme fiyatı uçak ve konaklama hariç 8000 ile 10.000 $ arasındadır. İşte Türkiye’deki farklı meme ameliyatlarının fiyat listesi:

Meme Ameliyatları ABD (USD)İngiltere (USD)Türkiye (USD)
Meme Büyütme6.000 – 12.0005.000 – 10.0003000 – 5000
Meme Dikleştirme8.000 – 15.0007.000 – 14.0002.500 – 4.000
Meme Küçültme5.000 – 15.0007.000 – 14.0002.500 – 5.000
Meme Rekonstrüksiyonu15.000 – 30.00012.000 – 30.0006.000 – 12.000
Mastektomi10.000 – 20.00012.000 – 25.0003.500 – 10.500
Lumpektomi10.000 – 20.00012.000 – 22.0006.000 – 12.000
breast surgery in turkey istanbul

Sizi arayalım…

WhatsApp aracılığıyla çevrimiçi tavsiye

Ücretsiz fiyat teklifi ve ücretsiz danışmanlık için WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.